پایگاه خبری - تحلیلی آزادی

طرح «معاهده عدم تعرض» منجی روابط ایران و اعراب خواهد شد؟

طی هفته‌های اخیر نشانه‌هایی از حرکت احتمالی ایران و کشورهای عرب منطقه به سوی تنش‌زدایی مشاهده شده. یکی از دستور کارهای سفر ظریف، وزیر خارجه ایران به کویت، رایزنی درباره پیشنهاد تهران برای امضای یک معاهده عدم تعرض با دیگر کشورهای منطقه عنوان شده است.
واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با «آزادی»:

شانس اصولگرایان روی کاغذ بیشتر است

واعظ آشتیانی با تاکید بر اینکه «اکنون ایجاد وحدت میان اصولگرایان بسیار سخت است» گفت: «من فکر می‌کنم که طرح چنین موضوعاتی در ایجاد انشقاق اثرگذار است. قالیباف می‌گوید نواصولگرایی و حداد عادل می‌گوید اسلام‌‌گرایی. این ها در ایجاد وحدت مشکل ایجاد می‌کند».

از حق شهروندی «دختر داورزنی» تا حقوق شهروندی «زنان ایران»

حالا سوال اینجاست که آیا حقوق شهروندی تنها برای دختر آقای داورزنی و مهاجرتش به آمریکا صادق است و هزاران و زن دختر ایرانی که بنا بر همین حقوق شهروندی خواهان حضور در ورزشگاه‌ها هستند قرار نیست بهره‌ای از این حقوق ببرند؟

در هنگ کنگ چه می‌گذرد؟

میلیون ها هنگ کنگی از اوایل ماه ژوئن در بزرگترین و خشن ترین اعتراضاتی که این شهر را در طی دهه ها به سختی تکان داده است، به خیابان ها ریخته اند. این تظاهرات برخی از قطب های اصلی حمل و نقل شهر را فلج کرده است و این در حالی است که واکنش های پکن به این اعتراضات طور فزاینده ای رو به تشدید می رود.

شش دلیل برای ترس از حذف 4 صفر و جایگزینی «ریال» با «تومان»!

نتیجه حذف چند صفر از واحد پول کشورمان چیست؟ فرار از اقتصاد بحران زده یا در آمدن از چاله و افتادن به چاه؟ پاسخ دادن به این سوال چندان ساده نیست اما همان گونه که مسئولان بر مزایای این اقدام تاکید دارند، بد نیست مخاطرات این اقدام نیز مورد توجه قرار گیرد.
خبر خوش
حقيقت
بیشتر از یک ماه از شروع طرح کنترل آلودگی هوا در تهران می‌گذرد. در این یکماه این سوال اساسی به وجود آمده آیا وضعیت ترافیک تغییر کرده است؟قبل از رسیدن به جواب این سوال خوب است نگاهی بیندازیم به صفر تا صد طرح ترافیک.
اخبار دیگران