آزادی

چرا آمریکا تصمیم به تحریم ترکیه گرفت؟

معاون رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه ترامپ با محکم‌ترین لحن به اردوغان هشدار داد، مدعی شد که واشنگتن هیچ چراغ سبزی به آنکارا برای عملیات در سوریه نداده است.

حداقل مثل این «ژن خوب کامبوجی» باشید

یک سایت کامبوجی با اشاره به محبوب شدن این چهره در ایران گزارشی از او منتشر کرد که هویتش را فاش کرد.معلوم شد تنها تماشاگر کامبوجی آن روز ورزشگاه پسر رئیس فدراسیون فوتبال کامبوج است که در بیشتر سفرهای برون مرزی به‌عنوان هوادار تیم را همراهی می‌کند و در هر ورزشگاهی بساط هواداری‌اش را پهن می‌کند.

عمران خان قفل روابط ایران و عربستان را باز خواهد کرد؟

به نظر می‌رسد دستکم در طرف ایرانی، آمادگی تنش‌زدایی با عربستان وجود دارد؛ اما بی‌تردید، موفقیت ابتکار عمران خان، به میزان آمادگی واقعی سعودی‌ها و ماهیت پیشنهاداتی دارد که احتمالاً از سوی آن‌ها در این زمینه مطرح شده است.

حقایق جالب توجه در موضع‌گیری‌های بین‌المللی در قبال عملیات ترکیه در سوریه

پس از ماه‌ها هشدار و تهدیدات مکرر ترکیه درباره انجام عملیاتی نظامی علیه گروه‌های مسلح کرد در شمال و شرق سوریه، این عملیات روز چهارشنبه با فرمان رئیس‌جمهور این کشور رسماً آغاز شد. در این میان، واکنش‌های بین‌المللی به عملیات ترکیه، از حقایق و تحولاتی مهم در مواضع طرف‌های گوناگون در قبال بحران سوریه حکایت دارد.

سرانجام ورود «محدود» زنان به ورزشگاه: این درها را باز کنید!

کامبوجی‌ها فکرش را هم نمی‌کردند روزی دیدارشان با ایران به یک دیدار تاریخی و مهم در تاریخ فوتبال ایران بدل شود اما همه چیز دست به دست هم داد تا سرانجام قفل ورزشگاه‌ها برای زنان هرچند محدود، هر چند با اما و اگر و هرچند با فنس‌کشی کنار جایگاه زنان سرانجام در روز هجدهم مهر ماه ۱۳۹۸ شکسته شود.
چرا اقدام پادشاه سوئد ما را متعجب می‌کند؟

زیبلاکلام: مشکل از ساختار است نه شکل نظام سیاسی/در اقتصاد حکومتی خواهی نخواهی فساد ایجاد می‌شود

باورش برای ما سخت است اما حقیقت دارد. پادشاه سوئد پنج نوه خود را از خاندان سلطنتی کنار گذاشته تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند. این اقدام او به هیچ وجه با درک و حتی حافظه تاریخی ما از عرصه قدرت و سیاست همخوانی ندارد.

استراماچونی؛ مردی بدون تعطیلات رُمی!

تنها دلگرمی این روزهای هواداران استقلال استراماچونی است. کسی که همه یکدل و یک‌زبان به او اعتقاد دارند. نتایج ضعیف استقلال در 6 هفته اخیر نشان می‌دهد که این حمایت‌ها از نتایج کسب شده توسط او نمی‌آید. خاصه اینکه تیمش دربی که مهم‌ترین بازی نیم فصل هست را هم باخته است.
خبر خوش
حقيقت
در هیاهوی آمد و شد شهروندان تهرانی در مترو دنیایی نهفته است به نام «بازار زیر زمینی» که دستفروشان صاحبان این دنیا هستند.دوربین آزادی با حضور در میان شهروندان میزبان نظر و بحث آنان درباره این دنیا بود.
اخبار دیگران