* روایت سربازی که یک خانم را از دست سارق مسلح نجات داد
کد خبر : ۲۲۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰ -04 December 2021
سربازی که در یک اقدام شجاعانه با خودرو به سارق زده و منجر به ناکام ماندن سرقت شده بود، روایت ماجرا را تشریح کرد.

چند روز پیش فیلمی از لحظه یک سرقت در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد یک سارق در پیاده‌رو به دنبال یک خانم بوده و در یک فرصت برای سرقت کیف این خانم اقدام کرده بود.

این سارق پس از ضرب و شتم این خانم برای سرقت کیف وی اقدام کرده که در این یک خودروی پراید به رانندگی یک سرباز از راه رسیده و به این سارق کوبید.

در ادامه این سرباز از خودرو پیاده شده و با سارق مذکور درگیر شد و این سرقت با اقدام شجاعانه این سرباز ناکام ماند.

این سرباز که محمد نوری نام دارد و متولد سال 72 و سرباز دانشگاه امام حسین (ع) است، در یک برنامه تلویزیونی در تشریح ماجرای روی داده اظهار کرد: بنده هر روز ساعت 16 از پادگان خروج می‌کنم، آن روز به دلیل سردرد مرخصی ساعتی گرفته و حدود ساعت 13 از پادگان خارج شدم.

وی افزود: حدود ساعت 13:15 بعد از خروج از در دژبانی، متوجه شدم سوئیچ را جا گذاشته‌ام لذا برای برداشتن سوئیچ مجدداً به محل خدمت بازگشتم، طبق روال، خواستم خودرو را در کوچه پارک کنم اما جای پارکی در کوچه نبود به همین دلیل تصمیم به پارک خودرو در یک کوچه دیگر گرفتم، در همین حین با صحنه سرقت از آن خانم مواجه شدم.

این سرباز ادامه داد: آن لحظه غیرتم قبول نکرد و با خودرو به وی زدم و با آن سارق درگیر شدم، دست من از پیش از این ماجرا آسیب دیده بود و حین درگیری، آسیب دستم بیشتر شد.

وی با بیان اینکه این سارق چاقو همراه خود داشت و چاقو وی روی زمین افتاد، درباره علت اینکه چرا سارق از محل متواری نمی‌شد، گفت: این سارق مدام من می‌گفت که چاقواش را به او پس دهم!

وی با اشاره به ایجاد یک صفحه ساختگی به نامش در فضای مجازی، گفت: آقایی در یک صفحه در اینستاگرام ضمن پخش تصاویر این ماجرا، خود را جای من معرفی و عنوان کرده که این کار را انجام داده است، مردم نیز بی‌خبر از همه‌جا پول به وی داده‌اند و این فرد از این اقدام سوءاستفاده کرده است.

سرهنگ اکبر شهباز؛ معاون اجرایی دانشگاه امام حسین (ع) نیز در این برنامه، ضمن تجلیل از اقدام این سرباز،‌ خاطرنشان کرد: کار این سرباز بسیار ارزشمند است، مقدمات کار فراهم شده و ان‌شاءالله وی به بهترین شکل مورد تشویق قرار می‌گیرند همچنین سعی می‌کنیم برای 6 ماه اضافه خدمت وی نیز با لحاظ مقررات فکری کنیم و مورد عفو قرار گیرند زیرا این 6 ماه اضافه خدمت به دلیل این است که وی دیرتر به خدمت مقدس سربازی اعزام شدند.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: