آزادی

آمریکا از معاهده آسمان‌های باز خارج می‌شود

روزنامه گاردین به نقل از منابع آگاه گزارش داد، دولت ترامپ تصمیم به خروج از یک معاهده ۲۸ ساله میان غرب و روسیه موسوم به معاهده "آسمان‌های باز" که به طرف‌ها اجازه انجام پرواز‌های شناسایی به روی خاک یکدیگر را میداد گرفته است.
القدس العربی:

بررسی تئوری ساختگی بودن ویروس کرونا توسط چین یا آمریکا / آیا کووید-۱۹ یک سلاح بیولوژیک است؟

روزنامه «القدس العربی» در یادداشتی به قلم محمد عایش، به بررسی فرضیه ساختگی بودن ویروس کرونا توسط آمریکا پرداخته و نوشته جهان عرب مشتاق است که مسائل مختلف جهانی را در قالب «تئوری توطئه» ببینند.

کشف جنجالی دانشمندان چینی درباره کرونا

گروهی از دانشمندان چینی دانشگاه پکینگ، اخیراً پژوهشی را ارائه کردند که بر اساس آن گونه‌ای جدید از ویروس COVID-19 در حال گسترش است که از گونه اولیه آن بسیار سریع الانتشار‌تر و کشنده‌تر است. اما یافته‌های این دانشمندان چینی باعث شکل گیری جنجال‌های گسترده‌ای در جهان پزشکی شده است.
اردوغان جلسه اضطراری تشکیل داد

درگیری خونین در ادلب/چند سرباز ترکیه کشته شدند

برخی رسانه‌های عربی خبر داده‌اند که در یک حمله هوایی در ادلبِ سوریه، ده‌ها تن از سربازان ترکیه کشته شده‌اند؛ اما ترکیه ابتدا شمار کشته‌ها را ۹ نفر اعلام کرد و ساعتی بعد، مقام‌های ترک از افزایش این آمار به ۲۲ تن خبر دادند. ترکیه می‌گوید «خون نیرو‌های قهرمان ترکیه بر زمین نخواهد ماند» و اقدامات این کشور در سوریه ادامه خواهد یافت.
اخبار بین الملل