پایگاه خبری - تحلیلی آزادی

نامزد وزارت دفاع آمریکا در جلسه استماع سنا مطرح کرد:

طرح عملیات Sentinal؛ گشت زنی «منفعل» آمریکا در خلیج فارس

ایالات متحده ممکن است علاقه مند به مذاکره در مورد یک توافقنامه هسته ای تغییر کرده نسبت به 2015، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) باشد که شامل محدودیت برنامه موشکی ایران شود.

چه چیزی باعث تغییر لحن انگلیس در ماجرای توقیف نفتکش ایرانی شد؟

هانت در پیام افزود: «ظریف نیز گفت که ایران خواستار حل موضوع بوده و به دنبال تشدید تنش نیست. با فابیان پیکاردو رئیس دولت محلی جبل الطارق نیز صحبت کردیم و وی در حال انجام کار فوق‌العاده‌ای در هماهنگی موضوع و به اشتراک گذاشتن چشم انداز انگلیس در مسیر پیش رو است».
ادامه اقدامات خصمانه دولت بریتانیا در منطقه:

اعزام دومین کشتی جنگی از سوی انگلیس به خلیج فارس

بریتانیا روز جمعه اعلام کرد کشتی جنگی دومی را به خلیج فارس اعزام میکند و سطح هشدار نظامی را در این منطقه غنی از نفت به دلیل تنش های ناشی از قایق های تفریحی ایران، تهدید یک کشتی بزرگ انگلیس بود افزایش خواهد داد.
سی ان ان اقدام هسته ای اخیر ایران را تحلیل کرد:

دومین قدم ایران جزئی است، اما نتایج سنگینی دارد

دومین اقدام ایران برای نقض شرایط معاهده هسته ای، جزئی بود، اما تبعات سنگینی دارد. و در عین فضای موسیقایی خلیج فارس را در بر میگیرد: حرکتی که لفاظی های بزرگ و آتش افروزانه را امکان پذیر می کند، اما در عمل تغییری ایجاد نخواهد کرد.

«گام دوم هسته‌ای» ایران اروپایی‌ها را به برجام پایبند خواهد کرد؟

آن‌گونه که مشخص است جمهوری اسلامی ایران پس از یک سال صبر راهبردی به منظور ارائه مهلت به اروپا برای انجام تعهداتش با وجود خروج آمریکا از برجام، اکنون نسبت به بازنگری در تعهدات خود با هدف پایبند ساختن طرف مقابل به اجرای این تعهد جدی است.
آمی گودمن و دنیس موینیهان در Democracy Now:

ترامپ ایران را مجبور به پیگیری مسیر کره شمالی می‌کند

ترامپ ایران را مجبور به پیگیری مسیر کره شمالی می کند: یا یک زرادخانه هسته ای بازدارنده ایجاد کنید و یا نابود شوید. ما نیازمند یک پاسخ جهانی، برای متوقف ساختن این مسابقه تسلیحات هسته ای هستیم، پیش از آنکه از این فراتر برود.
اخبار بین الملل