آزادی

جای درستی ایستادی کاپیتان!

اینجاست که نشان می‌دهد کاپیتان استقلال شجاعانه در سمت درست ماجرا ایستاده است. اگر قرار بود با همان متر و معیار سلبریتی‌ها تنها برای محبوبیت حرف بزند بی‌شک از انتقاداتش از استرا صرف‌نظر می‌کرد چرا که خیلی محتمل بود و هست که سرمربی به تیم بازگردد و آنگاه جایگاه کاپیتان در نظر سرمربی متزلزل شود.

معماران مفتخر چرخه معیوب

ساده‌انگاری است که هواداران استقلال یا پرسپولیس بخواهند با شعار «وزیر پرسپولیسی-استقلالی» فکر کنند با رفتن وزیر یا اعوان و انصارش وضع این دو باشگاه خوب می‌شود. وزیر ورزش، اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل همه چرخ‌دنده‌های یک سیستم معیوب بزرگی هستند که چنان به هم پیچیده شده که شاید درست کردنش هم به این سادگی‌ها نباشد.

در انتظار یک پیروزی کی‌روشی

در سال‌های اخیر بیشترین انتقادی که به کارلوس کی‌روش می‌شد بازی‌های غیر جذاب تیم ملی و پیروزی‌هایی با تمرکز بر بازی دفاعی بود. چیزی که به مشخصه اصلی تیم کی‌روش در آسیا بدل شده بود. تیمی که گل زدن به آن خیلی سخت بود. شاید همه منتقدان آن روزها هم الان از تیم ملی امروزمان تنها یک برد کی‌روشی بخواهند.

استقلال-پدیده: زنان روی سکوهای لیگ می‌نشینند؟

در یک سال گذشته زنان ایرانی دو بار موفق به حضور در ورزشگاه شدند. اتفاقی که پیش از این و در چهار دهه قبلش بی‌سابقه بود. در هر دو باری که زنان ایرانی موفق به حضور در ورزشگاه آزادی شدند اما پای جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در میان بود.

استقلال به روایت استراماچونی تیـــم به جای ستــــــاره

شفر تصور می‌کرد با فرمول فوتبال دهه ۷۰ می‌تواند در فوتبال بی‌برنامه و تاکتیک گریز ایران موفق باشد اما ریسک او روی ستاره‌ها یک باخت بزرگ بود که ثابت کرد عمر این تاکتیک مدت‌هاست به پایان رسیده و حتی در یک فوتبال بی‌برنامه و سنتی نمی‌توان با آن به موفقیت رسید.

حداقل مثل این «ژن خوب کامبوجی» باشید

یک سایت کامبوجی با اشاره به محبوب شدن این چهره در ایران گزارشی از او منتشر کرد که هویتش را فاش کرد.معلوم شد تنها تماشاگر کامبوجی آن روز ورزشگاه پسر رئیس فدراسیون فوتبال کامبوج است که در بیشتر سفرهای برون مرزی به‌عنوان هوادار تیم را همراهی می‌کند و در هر ورزشگاهی بساط هواداری‌اش را پهن می‌کند.

سرانجام ورود «محدود» زنان به ورزشگاه: این درها را باز کنید!

کامبوجی‌ها فکرش را هم نمی‌کردند روزی دیدارشان با ایران به یک دیدار تاریخی و مهم در تاریخ فوتبال ایران بدل شود اما همه چیز دست به دست هم داد تا سرانجام قفل ورزشگاه‌ها برای زنان هرچند محدود، هر چند با اما و اگر و هرچند با فنس‌کشی کنار جایگاه زنان سرانجام در روز هجدهم مهر ماه ۱۳۹۸ شکسته شود.

استراماچونی؛ مردی بدون تعطیلات رُمی!

تنها دلگرمی این روزهای هواداران استقلال استراماچونی است. کسی که همه یکدل و یک‌زبان به او اعتقاد دارند. نتایج ضعیف استقلال در 6 هفته اخیر نشان می‌دهد که این حمایت‌ها از نتایج کسب شده توسط او نمی‌آید. خاصه اینکه تیمش دربی که مهم‌ترین بازی نیم فصل هست را هم باخته است.
اخبار ورزش