Azadi Today | آزادی

گفت‌وگوی آزادی با یک استاد فلسفه در خصوص فضای دوقطبی ایجاد شده در مسئله حجاب:

پوزیسیون و اپوزیسیون بر شکاف در جامعه دامن می‌زنند/ سنت گرایان با حمله به نوگرایان منافع خود را تامین می‌کنند/ نوگرایان با حمله به سنت گرایان به اصلاحات می‌پردازند

عبدالکریمی در تشریح دلایل دامن زدن به دوقطبی بودن جامعه گفت: « دلیلش ناآگاهی و احساسات گرایی است. سنت گرایان تصور می‌کنند با حمله به نوگرایان منافع خود را تامین می‌کنند و نوگرایان گمان می‌کنند که با حمله به سنت گرایان به اصلاحات می‌پردازند در حالی که این رویکرد فقط شکاف اجتماعی را تعمیق می‌کند. هر کسی هم که بکوشد این شکاف را رفع کند از سوی دو طرف مورد حمله قرار می‌گیرد.»

بخشیدن عطای وزارت به لقای وکالت!

از ثبت نام برای شرکت در انتخابات مجلس تا حمایت از معلمین، ترس از استیضاح تا پنهان کردن ضعف‌های مدیریتی؛ علت‌ها و دلایل استعفای وزیرآموزش و پرورش دولت ضد و نقیض اند و متعدد.

دوباره تعطیلات ، دوباره شمال!

افزایش ۳۰ درصدی سفر به شمال در تعطیلات اخیر یک بار دیگر محل سوالی برای این پرسش مهم ایجاد کرده است. چرا مردم ایران در تعطیلات چند روزه فقط به شمال کشور سفر می‌کنند؟

وزیر آموزش و پروش رسما استعفا داد

این منبع آگاه درباره علت استعفای بطحایی نیز عنوان کرد: علت این استعفا دلایل شخصی بوده است و مشخص نیست که رئیس‌جمهور با استعفای وی موافقت می‌کنند یا خیر.

۲۵ سال زندان برای فرزند استاندار سابق/افساد فی الارض محرز نشد

در ارتباط با اموالی که از این افراد به دست آمده باید گفت که اموال ضبط می‌شود و با اولویت استرداد وجوه سپرده گذاران و همچنین هزینه‌های انجام شده از ناحیه خط اعتباری بانک مرکزی، تخصیص می‌یابد؛ چنانچه بعد از این، وجهی اضافه آمد به عنوان ضبط به خزانه واریز خواهد شد.

«میترا استاد» یا «همسر دوم نجفی»؟

شاید پیش از اتفاقی که صبحگاه ۷ خرداد در واحد ۲۷۰۱ برج آرمیتا در سعادت آباد تهران رخ داد، کمتر ایرانی گمان می‌کرد که یک خبر باعث می‌شود تا سایه سنگین اخبار و تحلیل‌های مرتبط با مجادله میان ایران و آمریکا برای مدتی ـ. هرچند کوتاه ـ. کنار رود و خود به موضوع درجه اول رسانه‌های، شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی تبدیل شود
«آزادی» در گفتگو با یک حقوقدان بررسی کرد؛

قوه قضاییه با حضور «رییسی» نقدپذیر خواهد شد؟

رییسی: نقد منصفانه حتماً می‌تواند کمک کند و ما نیز حتماً از آن استقبال می‌کنیم. نقد منصفانه می‌تواند در بهتر دیدن ما نسبت به مسائل و در جهت رفع مشکلات کمک کند و دوستان از همین موضع اگر نکاتی را مطرح می‌کنند، حتماً مورد استقبال هستند و مشکلی در این جهت وجود ندارد.

ريشه يابي كوتاهي قد ايرانيان در 25 سال اخير

عضو هیأت علمی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور با بیان اینکه بازرسی، نمونه‌برداری و آزمون از فرآورده‌های لبنی طی سال به صورت متوالی توسط وزارت بهداشت و معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام و در صورت وجود روغن گیاهی در فرآورده‌های لبنی اعمال قانون صورت می‌گیرد، گفت: باید برای گسترش استفاده از شیر و لبنیات فرهنگ‌سازی شده و دانش تغذیه‌ای مردم را افزایش داد.
اخبار جامعه