پایگاه خبری - تحلیلی آزادی

میرزایی نیکو: دهقان از دیگر کاندیداها یک سر و گردن بالاتر بود

مگر می‌شود که اعضای فراکسیون امید آن روزی که دهقان خواستار اعدام آقایان موسوی و کروبی شد را از یاد برده باشند؟! قطعا نمی شود و برای همین باید دید که در جلسه دیروز فراکسیون با دهقان چه گذشته است. امیدی‌ها چه گفته و چه شنیدند که نتیجه این شد؟

تشدید اختلافات عربی و وضعیت دشوار عربستان سعودی

گفتنی است دستکم از منظر سیاست خارجی، موضوع یمن تنها مسئله‌ای نیست که عربستان سعودی در آن با بحران مواجه شده است. در این راستا، به دنبال گزارش اخیر نماینده سازمان ملل در خصوص مشارکت ولیعهد عربستان در قتل روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه مؤاخذه عاملان قتل «خاشقچی» را تصویب کرد.

مجید انصاری: حقوق‌دانان بی‌طرف یا حداقل معتدل به اعتبار شورای نگهبان می‌افزایند

انصاری: «حضور حقوق‌دانانی که حقیقتا دانش حقوقی بسیار بالایی و در عین حال آگاهی سیاسی و اجتماعی بالایی داشته باشند و سابقه عملکرد آن‌ها در عرصه سیاسی، اجتماعی سابقه سالم، درخشان و بی‌طرفانه و یا حداقل معتدلانه باشد؛ به اعتبار شورای نگهبان افزوده خواهد کرد.»
عبدالله ناصری در گفت‌وگو با «آزادی»:

دادگاه خاتمی نشان داد که ادعاهای اصلاح طلبان درست بود

عبدالله ناصری: «بالاخره برخی عناصر پشت این دادگاه اینقدر خردمندی سیاسی دارند که 10 سال بعد از 88 بار دیگر پرونده تقلب را باز نکرده و به مساله روز رسانه‌ها و افکار عمومی تبدیل نکنند لذا پیش‌بینی من این است که این حکم نقض شود یا اجرا نشود.»

«گفت‌و‌گوی ملی» با «گفت‌و‌گوی گعده‌ای» فرق دارد!

گفت و گوی ملی؛ عنوان بسیار زیبایی است که اگر با محتوای غنی انجام شود،حتما مرهمی بر درد های امروز کشور خواهد بود؛آن هم برای جامعه ای که رسانه های رسمی و حاکمیتی آن،تفرقه و واگرایی سیاسی و اجتماعی را تبلیغ می کنند!
اخبار سیاست