کد خبر : ۹۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴ -15 August 2019
«مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی در اظهاراتی مسالمت جویانه تاکید کرد کشورش به دنبال ساختن اقتصاد صلح با کره شمالی است.
به گزارش «آزادی»، مون روز پنجشنبه در هفتادمین سالگرد آزادی کره از استعمار ژاپن در جریان جنگ جهانی گفت: برقراری اقتصاد صلح می‌تواند برای دو کره موفقیت‌های زیادی به بار آورد و باعث تثبیت شرایط و بهبود اوضاع در شبه جزیره کره شود.

وی گفت: اقتصاد صلح می‌تواند تقویت روابط دو کره را باعث شود و همزمان یک پل جدید ارتباطی میان دو کشور باشد.

رییس جمهور کره جنوبی در عین حال یک بار دیگر از کره شمالی خواست برنامه تسلیحات اتمی خود را کنار بگذارد و بجای آن با قبول اقتصاد صلح به ایجاد اساس و زیربنای بهتر اقتصادی در آن کشور و کل شبه جزیره کمک کند.

او در بخش دیگری از اظهاراتش به توقف گفتگو‌های آمریکا و کره شمالی اشاره کرد و گفت: کره شمالی در هفته‌های گذشته دست به اقدامات تحریک آمیزی زده است با این حال هنوز امید‌هایی برای پیشبرد گفتگو‌ها وجود دارد.

مون گفت: کره شمالی و آمریکا باید هر چه سریعتر گفتگو‌ها در سطح کاری را از سر بگیرند و به این بن بست خاتمه دهند دو کشور باید روی این موضوع متمرکز شوند.

رییس جمهوری کره جنوبی از کره شمالی خواست به میز مذاکرات بازگردد.

این گفته‌ها در شرایطی است که کره شمالی از برگزاری رزمایش آمریکا و کره جنوبی بشدت انتقاد کرده و آن را علت پرتاب‌های موشکی خود دانسته و به هر دو کشور هشدار داده است در چنین شرایطی مذاکره نمی‌کند و ممکن است آزمایش‌های اتمی و موشکی بالستیک دوربرد را از سربگیرد.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار