کد خبر : ۹۷۸۰
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸ -10 August 2019
انتشار«وطن امروز» پیش از انتخابات ۸۸ آغاز شد.این روزنامه، هفته گذشته و در آستانه انتخابات مجلس،روی پیشخوان نیامد که موجب گمانه زنیهای بسیاری شد.

غلامرضاهاشمی فرد|تحریریه آزادی: روزنامه وطن امروز با اینکه در سال هشتادوشش مجوز گرفت،انتشار خود را در آستانه انتخابات بحث برانگیز سال هشتادوهشت آغاز کرد.این روزنامه پس از ده سال فعالیت،در تاریخ یازده مرداد نودوهشت،کمتر از هفت ماه مانده به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد «به دلیل مشکلات مالی» دیگر فعالیت نخواهد کرد.رسانه ها اما به گمانه زنیهای متفاوتی پرداختند. یکی از وقفه ای برای تجدید قوای بیشتر و بازگشت در روزهای منتهی به انتخابات اسفندماه خبر داد،دیگری به ادامه فعالیت احتمالی در فضای تاثیرگذار مجازی اشاره کرد. وبسایت خبری-تحلیلی انصاف نیوز اما طی یک پست تلگرامی،که بعدتر حذف شد،معتقد است این «تعطیلی خودخواسته» دلیل دیگری دارد.

مسائل مالی و پستی که حذف شد
سایت انصاف نیوز،صبح سه شنبه با انتشار مطلبی در کانال تلگرام با عنوان «کوچ دسته جمعی تحریریه وطن امروز به یک خبرگزاری خاص»، خبر از تعطیلی «خودخواسته» این روزنامه ی نزدیک به اصولگرایان داده بود.


متن خبر انصاف نیوز به شرح زیر است:

کوچ دسته جمعی تحریریه وطن امروز به یک خبرگزاری خاص

«وطن امروز» ٩٨-١٣٨٨؛ ظهور و افول قطع کوچکتر«کیهان»

«سردبیر و تحریریه روزنامه وطن امروز که به صورت موقت و آنچه خود مشکلات مالی عنوان کردند، خودخواسته تعطیل شد و به خبرگزاری قدس(پایگاه خبری قدس آنلاین)کوچ کرده اند».


در ادامه،انصاف نیوز با اشاره به «اداره کردن خبرگزاری قدس توسط یکی از مدیران ارشد صداوسیما»،مدعی شد«بودجه ی این رسانه توسط نهادهای حاکمیتی تامین می شود».


این پایگاه خبری،در پایان پست تلگرامی اش می نویسد: «وطن امروز،تنها در دو سال اول فعالیت، دو میلیارد تومان یارانه از وزارت ارشاد احمدی نژاد دریافت کرده بود.»


البته ماجرا به همین جا ختم نشد. دو روز بعد از اعلام تعطیلی وطن امروز، مصطفی قمری‌وفا، مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری صداوسیما و از نیروهای رسانه‌ای اصولگرا، در توییتی بدون ذکر جزییات،نوید «خبری خوشحال کننده برای وطن امروزی‌ها» را داد. او نوشت: «شرایط در حال فراهم شدن برای حضور مجدد این همکاران خوب رسانه‌ای است. خبر خوش برای وطن‌امروزی‌ها در راه است».


«آزادی» برای پیگیری این موضوع با یکی از مدیران وطن امروز،گفتگویی انجام داد که در ادامه می خوانید.

«ما از خبرخوشی که دیگران مژده می دهند بی خبریم»

«وطن امروز» ٩٨-١٣٨٨؛ ظهور و افول قطع کوچکتر«کیهان»

یکی از مدیران وطن امروز که مایل نیست نامی از او برده شود،در گفتگو با «آزادی»،ضمن رد هر گونه شایعه ای در مورد پیوستن تحریریه این روزنامه به پایگاه خبری قدس آنلاین،گفت: «تنها دلیلی که باعث تعطیلی وطن امروز شد،مشکلات مالی است که امیدواریم حل شود تا بتوانیم دوباره انتشار روزنامه را از سر بگیریم».


او با اشاره به توییت قمری‌وفا،مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری صداوسیما مبنی بر «در راه بودن خبری خوش برای وطن امروزی ها»،با اشاره به اینکه «این توییت شاید صرفا برای تهییج رسانه ها منتشرشده باشد»، گفت:«ما خودمان از این چیزی که ایشان می گوید اطلاعی نداریم و حتی به او گفتیم اگر قرار است اتفاقی رخ دهد اول به خود ما بگویید چون ما بی خبریم».


به هرحال باید منتظر ماند و دید که در این ماههای تعیین کننده و حساس منتهی به انتخابات یازدهمین دوره مجلس ،شاهد چه ظهور و افولهای احتمالی دیگری در عرصه رسانه ها خواهیم بود.

 

برچسب ها: وطن امروز ، کیهان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۱
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
از زاویه ی جالبی بررسی شده
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
گفتن پول نداریم. خنده دارترین دلیل. تمام منابع قدرت و ثروت دست اصولگراهاست
مرجان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
حیف وقت که درباره این روزنامه های پاچه خوار بنویسید
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
بودن هر روزنامه ای از نبودنش بهتره
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
احتمالا انصاف نیوز را ترساندند و مجبورش کردند پست را حذف کند
پاسخ ها
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
شاید هم خبرش اشتباه بود و خودش حذفش کرد.قضاوت نکنیم
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
مگه کسی وطن امروز و کیهان میخونه؟؟
نصر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
این مدیر که نخواست اسمش فاش بشه دیگه چه مارمولکیه! زیرآبی میره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار