کد خبر : ۸۹۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵ -22 July 2019
وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: کمیسیون اقتصادی دولت رمزارز‌ها را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته و وزارت صمت نیز مسئول صدور مجوز برای تولید ارز دیجیتال شد.
به گزارش «آزادی» ، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در نشست امروز کمیسیون اقتصادی با موضوع بررسی رمز ارزها، گفت: ایران در برابر فناوری‌های جدید همیشه یک مقاومتی داشته است که تجربه‌های گذشته نشان می‌دهد باید در این حوزه باید به یک اشتراک نظر دست یافت.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، افزود: در دولت این بحث مطرح شده که در حوزه فناوری‌ها و کسب و کار‌های جدید باید اقداماتی صورت گیرد تا بر این اساس در آینده این موضوعات به اقتصاد کشور تحمیل نشود.

تولید رمزارز‌ها همانند تولید یک کالا هستند

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول صدور مجوز برای تولید ارز دیجیتال شد، ادامه داد: تولید رمزارز‌ها همانند تولید یک کالا هستند که الزامات خود را دارد و بر این اساس کمیسیون اقتصادی دولت رمزارز‌ها را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته که تولید آن نیز باید به عنوان یک کالا محسوب شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه با ورود رادیو به کشور هر فردی برای خرید این کالا باید از کلانتری مجوز اخذ می‌کرد، تصریح کرد: اگر در برابر فناوری جدید به صورت مدیریت شده تصمیم‌گیری نشود همانند یک سیل ممکن است ویرانگر باشد.
منبع: فارس
برچسب ها: آزادی ، صمت ، ارز ، دیجیتال
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار