کد خبر : ۸۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶ -18 July 2019
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان به علت آنکه به وظایف مهمش، چون پاسداری از قانون اساسی و صیانت از حق الناس و آرمان‌های ملت عمل می‌کند با هجمه دشمنان، بدخواهان و کینه‌توزان مواجه است.
به گزارش «آزادی» ، عباسعلی کدخدایی درباره تاثیر ورود اعضای جدید در شورای نگهبان بر فرآیند شایسته گزینی داوطلبان انتخابات با ابراز تاسف و ناامیدی از اصلاح قانون انتخابات گفت: هر چه تلاش کردیم، قانون جدید نتوانست به ما کمک کند امیدواریم اعضای جدیدی که به این شورا آمده اند وقت بیشتری بگذارند و بتوانیم در موضوع انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها با سرعت و دقت بیشتری عمل کنیم.

وی ادامه داد: اعضای جوانی هم که به شورای نگهبان آمده اند اطمینان دارند که جز اجرای مرّ قانون در پی چیزی نیستند و امیدوارم در این روند بتوانیم با شفافیت بیشتر هم در اجرای صحیح قوانین و هم در حوزه انتخابات بهتر از گذشته پاسخگوی مردم و داوطلبان انتخابات باشیم.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان همچنین درباره تاثیر حضور اعضای جدید این شورا بر تعیین تکلیف اصل ۱۱۵ قانون اساسی و احراز دقیق‌تر شاخص‌های مدیر و مدبر و رجل سیاسی مذهبی بودن اظهار داشت: الان نمی‌توانم چیزی در این باره بگویم، به هر حال این اصل را بر اساس ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های کلی انتخابات بررسی و در چارچوب دستور العملی، شاخص‌هایی برایش تعیین کردیم که قابلیت اجرا دارد.

وی افزود: با این حال طبعاً با حضور پنج عضو جدید در شورای نگهبان قطعاً در موضوع انتخابات با دیدگاه‌های جدیدی که دارند به پیشرفت کار و دریافت صحیح‌تر از قوانین در این حوزه کمک می‌کند.

کدخدایی همچنین درباره جوسازی دشمنان انقلاب علیه شورای نگهبان گفت: این موضوع به جایگاه نظام جمهوری اسلامی بر می‌گردد و، چون نظام ما مستقل و ظلم ستیز است که به عنوان آرمان‌های ملی در قانون اساسی ما تجلی دارد این آرمان‌ها در ساختار و ارکان اساسی نظام نیز نمود پیدا می‌کند و طبعاً با بغض استکبار جهانی مواجه می‌شویم.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: طبعاً وقتی ادای این وظایف بر عهده نهاد و ارکان حاکمیت گذاشته می‌شود، دشمن خوشحال و راضی نیست و چنان که در گزارش‌های صداوسیما می‌بینیم دشمنان خارجی مدام از براندازی، تهدید و تحریم علیه کشورمان سخن می‌گویند که نمونه بارز آن اقدامات ناجوانمردانه اخیر رژیم تروریستی آمریکا علیه بسیاری کشور‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران است که با حقوق بین الملل مغایرت دارد.

وی گفت: شورای نگهبان نیز به علت آنکه به وظایف مهمش اعم از پاسداری از قانون اساسی و صیانت از حق الناس و آرمان‌های ملت عمل می‌کند با هجمه دشمنان، بدخواهان و کینه توزان مواجه است.

کدخدایی تاکید کرد: با این حال اعضای شورای نگهبان در ۳۹ سال گذشته تاکنون نشان دادند که هیچ گاه تحت فشار این زیاده خواهی‌ها قرار نگرفتند و بدون توجه به تهدید‌ها و هجمه بدخواهان و کینه توزان راهشان را ادامه می‌دهند و با تشخیص وظایفشان به آن عمل می‌کنند و امسال در فصل انتخابات و در سال‌های آینده هم به همین روش به وظایفش عمل می‌کنند.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، ظایف ، دشمنان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: