کد خبر : ۸۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲ -14 July 2019
وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای تلفات عملیات پنجه در عراق را اعلام کرد.
به گزارش «آزادی» ، وزارت دفاع ترکیه امروز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از آغاز عملیات «پنجه» نیرو‌های مسلح این کشور علیه پ‌ک‌ک در شمال عراق، تاکنون ۶۴ نفر از تروریست‌ها از پای درآمده‌اند.

وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه اعلام کرد: در ادامه عملیات پنجه در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق، چند تروریست دیگر نیز از پای درآمدند. در این عملیات تاکنون ۱۱۰ مین و بمب دست‌ساز و ۱۵۱ غار و مخفیگاه تروریست‌ها نیز امحا شده است.

گفتنی است این عملیات بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۷ می‌و به بهانه نابودی مواضع پ. ک. ک. در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

این در حالیست که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار «فاتح یلدز» سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داد.

وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی نموده است.

گفتنی است، وزارت دفاع ترکیه دیروز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که عملیات جدیدی با عنوان «پنجه -۲» برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در شمال عراق آغاز شده است.

در این بیانیه همچنین آمده بود: عملیات «پنجه -۲» ارتش ترکیه با پشتیبانی نیروی هوایی، بالگرد‌ها و پهپاد‌های کشورمان طبق برنامه در شمال عراق ادامه دارد. نیرو‌های ترکیه در چارچوب این عملیات مقابله با عناصر گروه تروریستی پ. ک. ک. و انهدام مخفیگاه و پناهگاه‌های آن‌ها در منطقه خاکورک را ادامه خواهند داد.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، ترکیه ، تلفات ، عراق
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: