کد خبر : ۸۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰ -14 July 2019
منابع عراقی با اشاره به تداوم عملیات اراده پیروزی ضد تکفیری‌ها در مساحتی گسترده در سه استان این کشور، به هدف اصلی این عملیات که به چنگ آوردن سرکرده داعش است، پرداختند.
به گزارش «آزادی» ، منابع عراقی از ادامه عملیات اراده پیروزی که از چندی قبل در استان‌های نینوا، صلاح الدین و الانبار تا مرز‌های سوریه شروع شده است، خبر دادند.

این منابع به پیشروی‌های قابل ملاحظه نیرو‌های عراقی در جریان این عملیات اشاره کردند و هدف اساسی از این عملیات را دست یابی به ابوبکر البغدادی که برخی منابع اطلاعاتی از حضور وی در صحرای غربی عراق خبر می‌دهند، دانستند.

در عملیات اراده پیروزی که ارتش و حشد شعبی عراق حضور دارند، نیرو‌های عراقی پیشرفت‌های چشمگیری در مناطق صحرایی و کوهستانی در سه استان مذکور که مساحت آن بالغ ۴۲ درصد از مساحت کل عراق است، به دست آورده اند. صحرای غربی عراق به تنهایی ۲۳ درصد از مساحت این کشور را تشکیل می‌دهد.

همزمان علی الحسینی فرمانده محور شمال عراق حشد شعبی اعلام کرد: عملیات اراده پیروزی بسیار گسترده است. محور ما از محور‌های ارتش و تشکیلات نظامی دیگر دور است و پوشش هوایی آنگونه که گفته می‌شود از سوی ائتلاف بین المللی است، نیست و از جانب نیروی هوایی عراق است.

وی افزود: اصولاً ما خواهان حمایت هوایی نیستیم، زیرا فعالیت ما در روی زمین برای پاکسازی است و جنگ نیست. ما درخواست حمایت هوایی در عملیات کنونی نکرده ایم، زیرا فعالیت ما زمینی است.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: