کد خبر : ۸۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰ -13 July 2019
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: مشکلات تهران در همه حوزه‌ها از جنس ابرچالش است و رسیدگی به این چالش‌ها، اولویت مدیریت شهری است.
به گزارش «آزادی» ، سعید محمد اسلامی صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی مناطق ٢١ و ٢٢ و کنترل سیلاب شمال و غرب شهر تهران که با حضور قاسم تقی‌زاده خامسی معاون وزیر نیرو و پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از اعضای شورای‌شهر، برگزار شد، گفت: مشکلات تهران در همه حوزه‌ها از جنس ابرچالش است و رسیدگی به این چالش‌ها، اولویت مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خود را موظف می‌داند تا در کنار شهرداری، پتانسیل موجود را در خدمت توسعه شهر تهران قرار دهد تا شاهد رفاه بیشتر شهروندان باشیم.

محمد اسلامی تاکید کرد: یکی از مسائل شهر تهران، کنترل روان‌آب‌ها است. این مساله در مناطق ٢١ و ٢٢ که به دلیل افزایش قیمت مسکن در مناطق دیگر، جمعیت بیشتری دارد به خوبی مشهود است.

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت آب‌های سطحی یکی از اولویت‌های اصلی است، تصریح کرد: فروردین ماه امسال شاهد مشکلات عدیده در اکثر کلان‌شهر‌ها بودیم. با همین تدابیر امیدواریم تهران یک شهر ایمن در حوزه کنترل روان‌آب‌های سطحی باشد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: در این پروژه امور مربوط به ٣ رشته تونل زیر بزرگراه فتح، بزرگراه مخصوص و سمت وردآورد در مأموریت‌های قرارگاه است که به روش TBM تمام مقطع انجام می‌شود.

محمد اسلامی ادامه داد: امیدواریم با هدایت این آب‌ها به رودخانه‌های کرج و کن و بالا آمدن سطح آب‌های زیرزمینی، شاهد رفاه بیشتر مردم جنوب غرب تهران باشیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خاطر نشان کرد: باید برای همکاری خوبی که میان شهرداری و قرارگاه خاتم‌الانبیاء وجود دارد، از شهردار تهران تشکر کنم. توان قرارگاه خاتم‌الانبیاء و سپاه پاسداران در خدمت توسعه شهر تهران است.

صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: پروژه حاضر از پروژه‌های مهم شهری است که باعث افزایش ایمنی مردم می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افزود: در غرب تهران عقب افتادگی‌های زیادی برای ساخت زیرساخت‌های شهری وجود دارد.

وی ادامه داد: در تهران حدود ۹ هزار کیلومتر شبکه فرعی در حوزه فاضلاب وجود دارد و به موازات آن پروژه جمع آوری آب‌های سطحی نیز ۷۰۰ کیلومتر طول دارد.

صبوری دیلمی خاطرنشان کرد: در غرب تهران متأسفانه توسعه شبکه جمع آوری آب‌های سطحی به اندازه افزایش جمعیت نبوده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: در شرق رودخانه وردآورد و غرب آن یک حوزه آبریز ۱۰۰ کیلومتر مربعی داریم که متأسفانه اقدامات خوبی در این حوزه برای جمع آوری آب‌های سطحی انجام نشده است.

وی ادامه داد: ۱۸ کیلومتر مسیر سرپوشیده و روباز داریم که ۴.۲ کیلومتر آن با حفر یک تونل به قطر ۳ متری ایجاد خواهد شد.

صبوری دیلمی افزود: پس از جمع‌آوری آب‌های سطحی توسط این مسیر ۱۸ کیلومتری آب‌های جمع آوری شده به رودخانه شهریار ریخته می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: این پروژه نزدیک به ۸۴۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت و این قسمتی که امروز آغاز می‌شود پروژه‌ای دو ساله است.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: