کد خبر : ۸۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵ -09 July 2019
فرانسه فرستاده خود را به تهران می‌فرستد تا آخرین برگ خود را برای نجات برجام رو کند؛ این کشور درصدد این است که واکنش ایران به عدم رعایت تعهدات برجامی سایر طرفین، به حدی نرسد که برجام از بین برود
فرانسه فرستاده خود را به تهران می‌فرستد تا آخرین برگ خود را برای نجات برجام رو کند؛ این کشور درصدد این است که واکنش ایران به عدم رعایت تعهدات برجامی سایر طرفین، به حدی نرسد که برجام از بین برود؛ این در حالی است که اقدامات ایرانی در واقع برای نجات برجامی است که از یک سو توسط آمریکایی‌ها و از سوی دیگر به خاطر اهمال اروپایی در حال کما است.

به گزارش «آزادی»، ماکرون ظاهرا به توافقی با ترامپ رسیده است که آن را فریز در مقابل فریز نامیده است، بر اساس این طرح ایران در این مرحله کاهش تعهدات هسته‌ای خود را فریز می‌کند و در مقابل آمریکا هم برخی از معافیت‌های نفتی ایران را به صورت موقت دوباره احیا می‌کند تا مذاکرات با ایران به جریان بیفتد.

مساله‌ای که به نظر نمی‌رسد با موافقت ایران همراه شود. چرا که حتی در این دوره موقت، تضمینی برای اجرای معافیت‌های آمریکا وجود ندارد و این کشور می‌تواند با ترساندن کشور‌های معاف شده مانع خرید نفت ایران شود و در دزار مدت هم ایران پای میز مذاکره‌ای نخواهد رفت در حالی که همچنان تحریم‌های اعمال شده بر کشور وجود دارد و ایران هم هنوز عضوی از برجام است.

این احتمال زیاد است که در مذاکرات احتمالی آتی، در قبال توقف محدود تحریم ها، مساله موشکی و منطقه‌ای هم مورد مطالبه غربی‌ها و آمریکا باشد که بعید است، اصولا چنین مذاکره‌ای را ایران بپذیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: