کد خبر : ۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳ -09 July 2019
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در ارتباط با ایمنی بوستان‌ها و پارک‌های محلی از شهردار تهران تذکر داد.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در ارتباط با ایمنی بوستان‌ها و پارک‌های محلی از شهردار تهران تذکر داد.

به گزارش «آزادی»، مجید فراهانی در جریان صد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به لزوم توجه به ایمنی بوستانها، پارک‌های محلی به فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده‌ها اظهار کرد: در این روز‌های گرم تابستانی دلخوشی کم هزینه اکثر شهروندان تهران حضور در بوستان‌ها و پارک‌های محلی است، حضوری که عدم توجه به ایمنی تجهیزات و فضای امن بوستان می‌تواند این شادی و دلخوشی را با رقم زدن حادثه‌هایی اجتناب‌ناپذیر به کام خانواده‌ها تلخ کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد بروز حوادثی همچون از مرگ دلخراش دختری نوجوان در پارک کوهسار منطقه ۱۵ تا شکستن دست پسربچه‌ای در پارکی دیگر و اخباری تلخ‌تر بوده ایم. حادثه‌هایی که علتش را می‌توان در کوتاهی و کم‌کاری، ضعف نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران توسط واحد‌های اجرای شهرداری مناطق و نواحی دانست.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: بر همین اساس و با عنایت به اهمیت فراهم کردن فضایی امن و ایمن برای حضور شهروندان تهرانی در بوستان‌ها و پارک‌های محلی در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شورا‌های اسلامی کشور درباره «لزوم توجه به ایمنی بوستانها، پارک‌های محلی و فراهم آوردن زمینه حضور امن و ایمن خانواده‌ها» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم برهمین اساس لازم است تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز حوادث و سوانح ناشی از عدم ایمنی تجهیزات و فضا‌های موجود در بوستان‌ها و پارک‌ها از طریق تشدید نظارت بر عملکرد پیمانکاران مورد توجه قرار گیرد.

فراهانی در پایان گفت: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام شهردار تهران شاهد حضور و بهره‌مندی شهروندان تهرانی از بوستانها؛ پارک‌ها و سایر اماکن تفرجگاهی شهر باشیم.


منبع: تسنیم
برچسب ها: حناچي ، ايمني پارك ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: