کد خبر : ۷۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹ -29 May 2019
سیاست گران‌ سازی سفر‌های خارجی سرانجام به نتیجه رسید و تراز سفر‌های خارجی ایرانی‌ها در پُر رفت‌وآمدترین ماه سفر، منفی شد.
سیاست گران‌ سازی سفر‌های خارجی سرانجام به نتیجه رسید و تراز سفر‌های خارجی ایرانی‌ها در پُر رفت‌وآمدترین ماه سفر، منفی شد.

به گزارش «آزادی» ، فرودین‌ماه که طولانی‌ترین تعطیلات سال را در خود جای داده است، هر سال با موج بزرگی از سفر‌های خارجی همراه می‌شد. از دو سال پیش با افزایش عوارض خروجی و نوسانات نرخ ارز و از سوی دیگر گران شدن نرخ بلیت هواپیما، روند کاهشی سفر‌های خارجی آغاز شده است؛ تا جایی که با پایان تعطیلات نوروز ۹۸، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از ۵۰ درصد کاهش پرواز‌های خارجی خبر داد.

ولی تیموری - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - نیز سرجمع آمار سفر‌های خارجی را در ماه فرودین‌ماه به ایسنا اعلام کرد و گفت که سفر‌های خارجی ایرانی‌ها در این ماه ۲۴.۵ درصد نسبت به مدت زمان مشابه کمتر شده است.

بنا بر آماری که معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده در فروردین‌ماه سال ۹۷ حدود ۸۷۴ هزار نفر به خارج از کشور سفر کرده‌اند. درحالی فروردین امسال با تراز منفی ۲۱۴ هزار و ۳۱۹ نفر، این آمار به حدود ۶۶۰ هزار نفر رسید.

تیموری همچنین آمار گردشگران ورودی به ایران را در فروردین‌ماه امسال را با حدود ۳۳.۴۸ درصد رشد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۵۹۸ هزار نفر اعلام کرد.

تیموری به جزئیات دیگری از این آمار اشاره نکرد و در ادامه یادآور شد: در فروردین‌ماه سال ۹۷ نزدیک به ۴۴۸ هزار نفر به ایران سفر کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: