کد خبر : ۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳ -28 May 2019
بررسی عملکرد نظارت و بازرسی اصناف تهران در اردیبهشت ماه حکایت از آن دارد که بیشترین تخلف صنفی در این ماه گران‌فروشی و عدم درج قیمت و نرخنامه بوده است.
بررسی عملکرد نظارت و بازرسی اصناف تهران در اردیبهشت ماه حکایت از آن دارد که بیشترین تخلف صنفی در این ماه گران‌فروشی و عدم درج قیمت و نرخنامه بوده است.

به گزارش «آزادی»  در اردیبهشت ماه سال جاری اتاق اصناف تهران ۲۴ هزار و ۳۴۵ مورد بازرسی انجام داده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۴۴۸ مورد در سطح خرده فروشی، ۲۵۰۰ مورد در سطح عمده فروشی، ۳۰ مورد در سطح انبار، ۴۷ مورد در سطح سردخانه‌ها و ۳۳۲۰ مورد در زمینه صنوف خدماتی انجام شده است.

در ۲۴ هزار و ۳۴۵ مورد بازرسی انجام شده تعداد ۴۷۴۹ برگه جریمه صادر شده که ۳۷۹۵ مورد در سطح خرده فروشی، ۲۹۰ مورد در سطح عمده فروشی و ۶۶۴ مورد در صنوف خدماتی بوده است.

در سطح خرده فروشی بیشترین حجم تخلف به میزان ۱۸۶۳ مورد به علت گران‌فروشی بوده که در سطح عمده فروشی نیز بیشترین حجم تخلف عدم درج قیمت و نرخنامه بوده است.

همچنین در سطح صنوف خدماتی بیشترین تخلف به میزان ۳۲۹ مورد در زمینه گران‌فروشی بوده که در مجموع به ترتیب بیشترین میزان تخلف اصناف تهران در زمینه گران‌فروشی و عدم درج قیمت و نرخنامه بوده است.

طبق اعلام بازرسی اتاق اصناف تهران، در اردیبهشت ماه تعداد ۲۲۸۸ مورد از شکایات از طریق ستاد خبری به ثبت رسیده که از این میان در ۱۲۱۹ پرونده تخلف صنفی و در ۱۰۶۹ پرونده عدم تخلف صنفی مشخص شده است.

اتاق اصناف تهران با دارا بودن ۲ هزار و ۵۱۰ بازرس فعال در اردیبهشت ماه نظارت و بازرسی خود را انجام داده که در نهایت ارزش ریالی پرونده‌ها در حدود ۱۳ میلیارد و ۲۶ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۱۳۱ ریال بوده است
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: