کد خبر : ۶۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰ -23 May 2019
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.
به گزارش «آزادی» ، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

قبلاً در هفته منتهی به ۱۰ می، واردات نفت از ونزوئلا، صفر اعلام شده بود، این درحالی است که در هفته مشابه سال قبل ۳۵۲ هزار بشکه در روز و در سال ۲۰۱۷ هم ۵۸۵ هزار بشکه در روز از این کشور نفت وارد شده بود.

آمریکا در واکنش به تحولات سیاسی ونزوئلا، چندین بار این کشور را تحریم کرده است. در ۲۸ ژانویه، آمریکا تحریم‌هایی را بر علیه پی‌دی‌وی‌اس‌ای (شرکت ملی نفت ونزوئلا) وضع کرد و دارایی‌های این شرکت در آمریکا را، که ارزشی معادل ۷ میلیارد دلار داشت، بلوکه کرد.

طبق اعلام کاخ سفید، پی‌دی‌وی‌اس‌ای ۱۱ میلیون دلار دیگر را هم در عرضه نفت از دست خواهد داد. به علاوه واشنگتن انجام هرگونه معاملات با این شرکت را ممنوع اعلام کرده است.

به گفته ویلمر عمر بارینتوس، سفیرونزوئلا در مصر، در سه ماه گذشته، ونزوئلا ۳۰ میلیارد دلار از درآمد خود را به علت تحریم‌های آمریکا از دست داده است.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، واردات ، نفت ، آمریکا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: