کد خبر : ۶۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴ -22 May 2019
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد و گفت: امیدواریم در دو ماه آینده شاهد آغاز به کار این شورا باشیم.

به گزارش «آزادی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد و گفت: امیدواریم در دو ماه آینده شاهد آغاز به کار این شورا باشیم.
 
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره آغاز به‌کار شورا‌های حل اختلاف فرهنگ و رسانه گفت: یکی از مشکلاتی که اصحاب هنر و فرهنگ رسانه داشتند این بود که رویه‌ها در برخی دعاوی حقیقی و حقوقی که علیه آنان در محاکم عادی مطرح می‌شد روشن نبود.

وی افزود: با مشارکت قوه قضائیه، شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه در حال شکل‌گیری است، مکان و قضات و همچنین مجموعه‌ها و اصحاب فرهنگ و هنری که می‌توانند به عنوان کارشناس در این زمینه باشند؛ معرفی شده و مراحل رو به پایان است، این کار می‌تواند کمک کند تا دعاوی حقیقی و حقوقی در فضای بهتری بررسی شود و امیدواریم حداکثر در دو ماه آینده شاهد آغاز به کار آن باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تایید تامین حدود ۸۰ هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات در سال ۹۸ با ارز ۴۲۰۰ تومانی خبر داد و گفت: این موضوع ابتدای هفته جاری از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است. کاغذ یکی از اقلامی است که در ماه‌های اخیر دچار مشکلاتی شد. اول اینکه مصرف کاغذ روزنامه در سال ۹۶ به کشور وارد شده، ۵۵ هزار تن بوده و در سال ۹۷ تاکنون ۳۹ هزار تن بوده است. واردات کاغذ فاصله قابل توجهی نسبت به سال ۹۶ داشته که این فاصله بازار کاغذ را گرفتار التهاباتی کرد که این موضوع برای رسانه مهم و جدی است.

صالحی ابراز امیدواری کرد تا مسئله گمرک حل شده باشد چرا که بحث فقط به گمرک مربوط نمی‌شود، بلکه اعتبار این ابلاغ باید اتفاق بیفتد و تامین ارز آن با ۴۲۰۰ انجام شود.
منبع: تسنیم
برچسب ها: آزادی ، هنر ، وزیر فرهنگ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: