کد خبر : ۵۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶ -28 April 2019
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: وزارت نیرو به‌زودی پروژه افزایش ارتفاع سد پیشین را آغاز خواهد کرد.
به‌گزارش «آزادی»، "محمدحاج رسولی‌ها" در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان افزود: با افزایش ارتفاع سد پیشین، حجم آن به میزان ٧٥ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در پی خشکسالی‌های اخیر و انباشت ماسه بادی، لایروبی انهار و رودخانه‌های سیستان لازم و ضروری است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به تفاوت‌ها و ویژگی‌های این استان نسبت به دیگر استان‌ها اظهار کرد: مدیریت منابع آب در سیستان و بلوچستان بر اساس سه سناریوی سال‌های خشک، نرمال و ترسالی تدوین شده است.

قدردانی رییس کمیسیون آب و کشاورزی مجلس از وزارت نیرو برای مدیریت سیلاب سیستان و بلوچستان

"احمدعلی کیخا" رییس کمیسیون آب و کشاورزی مجلس و نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی در این جلسه از مدیریت وزارت نیرو در جریان سیلاب اخیر استان سیستان و بلوچستان تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه مردم مناطق سیل‌زده کشور خواستار توجه عادلانه و متوازن دولت هستند، گفت: وزارت نیرو با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، کار ساماندهی و لایروبی رودخانه‌های سیستان را کمافی‌السابق منظم انجام دهد.

"اتابک جعفری" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت منابع آبی استان گفت: تعداد ٣٠٠ دستگاه ماشین آلات از ٤٠ نقطه آسیب‌پذیر منطقه سیستان در جریان سیلاب اخیر حفاظت کردند.

وی تصریح کرد: احداث سازه جایگزین و اصلاح هندسی رودخانه‌های منطقه از اولویت‌های مدیریت منابع آب سیستان به‌شمار می‌آید.

گفتنی است، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و هیئت همراه در سفر یک‌روزه به استان سیستان و بلوچستان، از محل ورودی آب به منطقه سیستان، سیل برنیاتک، تالاب بین المللی هامون و کانال انتقال فیدر٢ بازدید کردند.
برچسب ها: آزادی ، لایه روبی ، سیستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار