کد خبر : ۴۲۴۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳ -07 March 2019
آیت‌الله سبحانی:
مجلسی‌ها نباید به مساوات دیه زنان وارد شوند و رسالت اصلی آن‌ها رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم است.
آیت‌الله سبحانی گفت: در مورد مساوات دیه زن و مرد که در مجلس شورای اسلامی مطرح است باید بحث شود و مشخص شود که آیا مجلس صلاحیت بررسی این مسئله را دارد. مجلسی‌ها نباید به مساوات دیه زنان وارد شوند و رسالت اصلی آن‌ها رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم است.

به گزارش «آزادی» آیت‌الله سبحانی پیش از ظهر امروز در اختتامیه دهمین جشنواره علامه حلی (ره) که در مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) در قم برگزار شد، عنوان کردند: اهمیت قلم در مکتب اسلام بسیار بالا بوده و این مکتب برای قلم قداست قائل است.

ایشان افزودند: قسم بر غیر خدا جایز بوده و خداوند بر قلم قسم یاد کرده و این نشان دهنده اهمیت آن می‌باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) گفتند: سه چیز است که پرده‌های مانع از استجابت را پاره می‌کند، نخست صدای قلم دانشمندان و دوم صدای پای سربازان در میدان جهاد و صدای ریسندگی زنان در خانه از جمله این سه چیز است.

آیت‌الله سبحانی تصریح کردند: امروز قلم‌ها بیشتر به صورت خودنویس است، اما در گذشته ما در مکتب‌ها از قلم نی برای نوشتن استفاده می‌کردیم.

ایشان مطرح کردند: اگر جوانان ما در جنگ تحمیلی رشادت نمی‌کردند وضع ما این نبود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: جشنواره علامه حلی (ره) در خارج از کشور نیز دستاورد‌هایی داشته و ما از این طریق می‌توانیم صد‌ها نفر را در داخل و خارج از کشور در مسیر نوشتن قرار می‌دهیم.

آیت‌الله سبحانی اظهار داشتند: اثر دیگر این جشنواره این است که موضوعات تحقیق می‌شوند و پیشنهاد بنده این است که موضوعات مشخص شود و سپس به افراد بگویند که روی آن تحقیق کنند.

ایشان ابراز کردند: آثاری که از حوزه ارائه می‌شود، اگر موضوعات حساس را شامل می‌شود، باید توسط افراد با تجربه چک شود و به گونه‌ای نباشد که برای ما اسباب زحمت ایجاد کند.

این مرجع تقلید با تاکید بر حضور زنان در مشاغل متناسب با آن‌ها گفتند: در مورد مساوات دیه زن و مرد که در مجلس شورای اسلامی مطرح است باید بحث شود و مشخص شود که آیا مجلس صلاحیت بررسی این مسئله را دارد.

حضرت آیت‌الله سبحانی اضافه کردند: مجلسی‌ها نباید به مساوات دیه زنان وارد شوند و رسالت اصلی آن‌ها رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم است.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
مهدی
United Arab Emirates
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
قطعا بررسی تساوی حقوق زن و مرد در درجه اول به مجلس شورا مربوط میشه. علما دینی در حدود خودشون میتونند بحث کنند و مشاوره بدهند. نکند آیت‌الله سبحانی انتظار دارد مملکت قانونگذاری را به حوزه علمیه قم محول کنند.؟!
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار