کد خبر : ۲۲۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۲ -08 April 2021
وزیر خارجه فرانسه گروه‌ها و مسئولینی سیاسی در لبنان را مانع حل بحران در این کشور خواند و گفت که پاریس اقداماتی را علیه آن‌ها انجام خواهد داد.
به گزارش «آزادی»، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه گفت که فرانسه اقداماتی را علیه کسانی که مانع حل بحران در لبنان شده‌اند، انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری النشره، وزیر خارجه فرانسه روز‌های آتی را برای لبنان سرنوشت ساز خواند و گفت: احزاب سیاسی لبنان علی‌رغم وعده‌ها، کاری برای نجات کشورشان انجام نمی‌دهند.

لودریان با ادعای اینکه مسئولین سیاسی شناخته شده و احزاب سیاسی لبنان مسئول بحران لبنان هستند، گفت: نیرو‌های سیاسی لبنان به دنبال خارج شدن از بحران نیستند و نیرو‌هایی سیاسی وجود دارند که خواسته‌های غیر عملی را مطرح می‌کنند.

لبنان در تاریخ چهارم اوت سال ۲۰۲۰ (۱۴ مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از ۱۹۰ کشته و ۶۵۰۰ مجروح به دنبال داشت.

به دنبال این انفجار و تشدید بحران سیاسی در این کشور «حسان دیاب» نخست‌وزیر پیشین این کشور استعفا کرد و «مصطفی ادیب» با رأی پارلمان لبنان به عنوان مأمور تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد با این حال، او نیز پس از گذشت چند هفته انصراف خود را اعلام کرد تا اینکه «سعد الحریری» نخست‌وزیر اسبق لبنان به عنوان مأمور جدید تشکیل کابینه در این کشور انتخاب شد، اما او نیز تا امروز موفق به تشکیل کابینه جدید نشده و با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان به اختلاف برخورده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار