کد خبر : ۲۲۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶ -05 April 2021
به دنبال حوادث اخیر اردن؛
«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق به دنبال حوادث اخیر در اردن و وقوع کودتا در این کشور، با «عبدالله دوم» به صورت تلفنی گفتگو کرد.
به گزارش «آزادی»، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز دوشنبه به صورت تلفنی با «عبدالله دوم» پادشاه اردن گفتگو کرد. نخست وزیر عراق در این تماس تلفنی بر موضع بغداد مبنی بر حمایت از امنیت و ثبات اردن تاکید کرده و آن را مکمل امینت و ثبات عراق توصیف کرد.

پیش از این نیز «میشل عون» رئیس جمهور لبنان به صورت تلفنی با پادشاه اردن دیدار کرده بود. اردن جمعه شب آبستن حوادث ناگهانی بود. شاهزاده «حمزه بن حسین» بزرگترین پسر «ملک حسین» به اتهام دسیسه چینی برای سرنگونی برادر ناتنی خود «عبدالله دوم» بازداشت شد.

دستگاه اطلاعاتی اردن همچنین به صورت شبانه حدود ۲۰ تَن دیگر را به اتهام «تهدید علیه ثبات کشور» دستگیر کرد. در میان افراد بازداشت شده اسامی شخصیت‌هایی همچون «شریف حسن بن زائد» یکی از اعضای خاندان سلطنتی اردن به همراه «باسم عوض الله» یکی از نزدیکان ملک عبدالله که مدتی در سمت وزیر دارایی اردن فعالیت کرده است، به چشم می‌خورد.

مقامات اردنی بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین را تکذیب کردند، اما او با انتشار یک فایل صوتی ادعای آن‌ها را رد کرد و گفت: من در حال حاضر در بازداشت خانگی به سر می‌برم. معتقدم که دولت حاکم یک دولت بی کفایت و فاسد است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار