کد خبر : ۲۱۷۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶ -19 January 2021
پس از توضیح خواستن مجلس درباره ریزش های پیاپی بورس و مطرح شدن احتمال استیضاح وزیر؛
نامه استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار امروز در جلسه شورای عالی بورس، تقدیم وزیر امور اقتصادی و دارایی شد و طبق ماده ۱۱ قانون بازار اوراق بهادار، شورای عالی بورس ظرف ۱۵ روز، جانشین حسن قالیباف اصل را معرفی خواهد کرد.

به گزارش «آزادی»، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس، در استعفا نامه خود، دلیل کناره‌گیری خود از هیات مدیره و ریاست سازمان بورس را فراهم نشدن شرایط لازم و اعلامی برای حمایت از صنایع، بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران اعلام کرده است.

مطابق ماده ۱۱ قانون بازار اوراق بهادار، در صورت برکناری، فوت و یا استعفای هر یک از اعضای هیات‌مدیره، جانشین وی برای مدت باقی‌مانده، ظرف پانزده روز، به ترتیب مقرر در ماده (۶) این قانون، منصوب خواهد شد.

 امروز پس از فراخوان مجلس برای دژپسند وزیر اقتصاد و قالیباف اصل رئیس سازمان بورس برای ادای توضیحات پیرامون ریزش پیاپی شاخص بورس تهران و نیز دخالت برخی شرکت‌های حقوقی در روند معاملات که منجر به ترس سهامداران حقیق و زیان آن‌ها شد، قرار بود استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی در دستور قرار گیرد، اما از قرار معلوم رئیس سازمان بورس در استعفای خود قربانی ماندن وزیر شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار