کد خبر : ۲۱۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵ -16 January 2021
هشداری که مسئولین جدی نخواهد گرفت؛
منوچهر حبیبی گفت: شتاب دربازگشایی مدارس و اصناف، استقبال از کرونا تلقی می‌شود و این رویکرد منطقی نیست لذا هر گونه بازگشایی فقط با نظر ستاد ملی و استانی کرونا خواهد بود. مراسم ۲۲ بهمن به صورت نمادین خواهد بود و برگزاری هرگونه تجمع سیاسی و مذهبی و مراسم آیینی هم ممنوع است.

به گزارش «آزادی»، منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در قزوین در جلسه ستاد پیشگیری ومقابله با کرونای استان قزوین که روز شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گزارش امیدوار کننده‌ای ارائه شد که روند کاهشی و پایدار بیانگر تلاش همه دستگاه‌ها و همکاری مردم است.

وی اضافه کرد: روند بیماری در استان نزولی شده و پایداری شرایط نباید ما را از مراقبت بیشتر بازدارد و هرگونه سهل انگاری می‌تواند آسیب‌های جدی به شهروندان وارد کند و زحمات گذشته را بر باد دهد.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: باید رعایت پروتکل‌ها تداوم یافته و نظارت‌ها گسترده‌تر شود و مهار کرونا فقط با جدی گرفتن نکات بهداشتی و مصوبات ستاد ممکن می‌شود و این که در سه روز گذشته یک مورد فوتی داشتیم ناشی از اعمال محدودیت هاست.

وی اضافه کرد: با مشاهده برخی نمونه‌های جدید کرونای انگلیسی باید دانست که ویروس در حال جهش است و سرمای زمستان شرایط بهتری برای انتشار ایجاد می‌کند و فصل زمستان در واقع دوست کروناست و در کنار آن آلودگی هوا و وارونگی هوا بسیار نگران کننده شده و این که قزوین و آبیک با هوای آلوده مواجه شده برای ما نگران کننده است.

حبیبی درادامه اظهارداشت: شتاب دربازگشایی مدارس واصناف، استقبال از کرونا تلقی می‌شود و این رویکرد منطقی نیست لذا هر گونه بازگشایی فقط با نظر ستاد ملی و استانی کرونا خواهد بود.

وی یادآورشد:کشور و استان دیگر توان پیک دیگری از ویروس کرونا را ندارد، زیرا هم کادر درمانی و هم مردم از این وضعیت خسته شده اند و باید تلاش کنیم دچار پیک دیگری از بیماری نشویم.

وی گفت: بروز هر گونه پیک جدید بیماری ما را با سونامی ویروس مواجه خواهد کرد که این وضعیت بسیار وحشتناک و نگران کننده شده و امروز باید اذعان کرد جاده کرونا بسیار لغزنده است و بی احتیاطی ما رابه دره سقوط میکشاند.

آژیر تعطیلی شبانه به صدا درآید

حبیبی در ادامه تصریح کرد: ممنوع شدن تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد بسیار تاثیر گذار بوده و تداوم خواهد داشت و کارخوبی در شهرستان البرز شده که از ساعت ۸.۳۰ دقیقه شب آژیر تعطیلی را در شهر به صدا در می‌آورند تا مردم آن را جدی بگیرند و در ساعت ۲۱ در خانه باشند.

وی گفت: از فرمانداران شهرستان‌ها انتظار داریم آن‌ها نیز هر شب از ساعت ۸.۳۰ دقیقه آژیر تعطیلی فعالیت‌ها و تردد را در شهر‌های خود به صدا درآورند تا شاهد کاهش تردد و بیماری در استان باشیم.

نگران بازگشایی مدارس هستیم

وی بیان کرد: موضوع بازگشایی مدارس در کلیت موجب نگرانی است هر چند دغدغه وزیر آموزش و پرورش به دلیل افت تحصیلی کودکان است، اما آموزش مجازی تجربه جدیدی است که مدارس و دانشگاه‌ها خود را با آن هماهنگ کرده اند که جای خرسندی دارد.

حبیبی اضافه کرد: هرچند کلاس اول و دوم ابتدایی در فضای مجازی جواب نمی‌دهد و اثرگذار نیست، اما سلامت کودکان در اولویت قرار دارد لذا کلاس‌های درس مدارس و دانشگاه‌ها در وضعیت زرد در همه مقاطع ممنوع و در شرایط آبی کلاس‌های حضوری در مقطع اول و دوم ابتدایی با نظر ستادشهرستانی و فرمانداران می‌تواند به صورت اختیاری با تعداد ۵ تا ۱۰ دانش آموز با رعایت پروتکل‌ها تشکیل شود.

وی گفت: این کلاس‌ها حداکثر دو روز در هفته خواهد بود که روستا‌ها شرایط بهتری برای کلاس‌های حضوری دارند.

حبیبی گفت: مراسم ۲۲ بهمن در سال جاری به صورت نمادین و به صورت رژه خودرویی و موتوری خواهد بود و برگزاری هرگونه تجمع سیاسی و مذهبی و مراسم آیینی هم ممنوع است.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین اظهارداشت: افزایش تست گیری همچنان مورد تاکید است و هدف گداری روزانه یک هزار تست با اولویت کارگران شهرداری ها، کارخانه‌ها و کارمندان سیستم بانکی است تا افراد بیشتری شناسایی و مراقبت شوند.

حبیبی اضافه کرد: هر گونه مراسم آیینی و مذهبی، تجمع ورزشی، سیاسی و اجتماعی در همه شرایط همچنان ممنوع است.

وی اظهارامیدواری کرد با اقدامات انجام شده مرحله اول واکسیناسیون در استان قزوین تا قبل از پایان سال انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار