کد خبر : ۲۱۲۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰ -25 October 2020
روزنامه واشنگتن پست آمریکا به نقل از یک منبع ناشناس نوشت، رئیس جمهور آمریکا به گروهی از حامیان مالی در یک جلسه جذب کمک‌های مالی در نشویل گفته که معتقد است حفظ اکثریت در مجلس سنا از سوی جمهوریخواهان دشوار خواهد بود.
به گزارش «آزادی» به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در حال حاضر جمهوریخواهان با ۵۳ کرسی در برابر ۴۷ کرسی، اکثریت را در مجلس سنا در برابر دموکرات‌ها در اختیار دارند. دموکرات‌ها برای به دست آوردن اکثریت این مجلس باید در انتخابات کنگره دست کم سه کرسی را به دست بیاورند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، ترامپ در نشست نشویل ماریوت اظهار کرد: من فکر می‌کنم مجلس سنا در واقع سرسخت است. سنا بسیار سرسخت است. چند سناتور هستند که من واقعا نمی‌توانم با آن‌ها ارتباط برقرار کنم. من نمیتوانم این کار را کنم. اگر شما چنین کاری کنید حالتان بد می‌شود. من به بعضی از آن‌ها نمی‌توانم کمک کنم. من نمی‌خواهم به بعضی از آن‌ها کمک کنم.

کاخ سفید هنوز درباره این گزارش اظهار نظر نکرده است.

این جلسه جذب کمک مالی ساعاتی بعد از انجام شدن دومین و آخرین مناظره ریاست جمهوری بین دونالد ترامپ جمهوریخواه و جو بایدن دموکرات در همان شهر نشویل برگزار شده است.

رئیس جمهور آمریکا در آن مناظره بیان داشت فکر می‌کند که جمهوریخواهان در انتخابات پیش رو خواهند توانست کنترل مجلس نمایندگان را هم به دست بیاورند.

ترامپ مدعی شد: من فکر می‌کنم ما قرار است مجلس نمایندگان را به دست بیاوریم. او گفت: دلیل این که چنین فکری دارد، رفتار نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا است و او را از بابت تاخیر‌ها در تصویب بسته محرک اقتصادی جدید کروناویروس مقصر دانست.

جس هانت، سخنگوی کمیته ملی سناتوری جمهوریخواهان در این میان در مورد این که ترامپ از برخی جمهوریخواهان سنا پشتیبانی نمی‌کند اظهار تردید کرد.

هانت به واشنگتن پست گفت: سنای تحت کنترل جمهوریخواهان و ترامپ در چهار سال گذشته شراکتی عالی داشته اند و این حقیقت که این مجلس قصد تایید سومین نامزد معرفی شده از سوی ترامپ برای کرسی دادگاه عالی در روز‌های آینده را دارد چنین چیزی را تایید می‌کند.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار