کد خبر : ۲۱۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸ -25 October 2020
داده‌های اداره کل گمرک پکن نشان می‌دهد که برزیل به سومین تامین کننده نفت خام چین تبدیل شده و عراق در جایگاه پنجم قرار گرفته است.
به گزارش «آزادی» ، با چرخش پالایشگاه‌های مستقل چین برای خرید نفت از صادرکنندگان آمریکای جنوبی، برزیل در ماه سپتامبر (شهریور-مهر) در جایگاه سوم تامین کننده نفت خام چین قرار گرفته است.

براساس داده‌های اداره کل گمرک چین، واردات نفت خام از برزیل به ۴.۴۹ میلیون تن رسیده این در حالی است که حجم واردات نفت خام از این کشور در سال قبل ۲.۹۶ میلیون تن بوده است.

با افزایش واردات نفت خام چین از برزیل، هم اکنون عراق در جایگاه پنجم تامین کننده نفت خام چین قرار گرفته است.

خبرگزاری رویترز نیز براساس داده‌های خود گزارش داد که واردات نفت خام چین از ژانویه تا سپتامبر در حدود ۳۳.۶۹ میلیون تن بوده که نسبت به سال گذشته ۱۵.۶ درصد افزایش یافته است.

شرکت نفتی پتروبراس در ماه جولای (مرداد) گزارش داد که چین ۷۰ درصد از صادرات نفت خام برزیل را به خود اختصاص داده است.

داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که عربستان سعودی پس از دست دادن جایگاه بزرگترین تامین کننده نفت خام چین به روسیه، در ماه گذشته دوباره توانست در جایگاه بیشترین فروش نفت خام به چین قرار بگیرد.

واردات نفت خام چین از عربستان در ماه سپتامبر ۷.۷۸ میلیون تن معادل ۱.۸۹ میلیون بشکه در روز بوده است که بیشتر از حجم واردات ۱.۲۴ میلیون بشکه‌ای در ماه آگوست (مرداد- شهریور) بوده است.

براساس گزارش رویترز، روسیه نیز در ماه گذشته ۷.۴۸ میلیون تن معادل ۱.۸۲ میلیون بشکه در روز نفت خام به چین صادر کرده که این حجم از صادرات نسبت به سال گذشته ۱۸.۶ درصد افزایش داشته است.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، برزیل ، فروش نفت ، چین ، عراق
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار