کد خبر : ۲۱۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹ -22 October 2020
نیرو‌های امنیتی سعودی برادر یکی از اهالی قبلیه الحویطات را که چند ماه قبل به دست ماموران عربستان کشته شد بازداشت کردند.
به گزارش «آزادی» ، نیرو‌های امنیتی عربستان سعودی «عبدالناصر ابوطقیقه» برادر «عبدالرحیم الحویطی» از اهالی قبیله الحویطات را که چند ماه قبل به دلیل مقاومت در برابر تخلیه منزلش در راستای اجرای پروژه رویایی «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی موسوم به ئروژه «نئوم» به دست ماموران سعودی کشته شد، بازداشت کردند.

صفحه بازداشت‌شدگان آزادی بیان که مسئول پیگیری اوضاع بازداشت شدگان در عربستان است در توییتر نوشت که خبر بازداشت شیخ عبدالناصر احمد محمود ابوطقیقه، برادر عبدالرحیم الحویطی و پدر احمد ابوطقیقه زندانی آزادی بیان در عربستان که در دانشگاه او را بازداشت کردند، تایید می‌کنیم.

عبدالرحیم الحویطی شهروند سعودی که به دلیل مخالفت با تخلیه منزل خود در روستای الخریبه در تبوک در راستای دستور محمد بن سلمان برای احداث مرکز رفاهی موسوم به نئوم در تیراندازی نیرو‌های امنیتی کشته شد، پیش از کشته شدنش در ویدئویی که خودش ضبط کرده است گفت: ممکن است عده‌ای من را سرزنش کنند و بگویند عمر و زندگی اش را به باد داد. دوست دارم به آن‌ها بگویم زندگی واقعی با طول عمر سنجیده نمی‌شود. اگر سن حتی به ۹۰ سال برسد نیز نباید از اصول و معیار‌ها کوتاه آمد.

وی افزود: جای تعجب ندارد که اکنون به من در خانه ام حمله کنند و به اتهام تروریست بودن من را بکشند، آنگونه که در کشور همسایه مصر شهروندان را می‌کُشند و می‌گویند تروریست هستند. من منتظر رسیدن نیرو‌های امنیتی هستم و نتیجه هر چه شود و حتی اگر به مرگم ختم شود، اهمیتی ندارد چرا که زندانی یا کشته شدن برای من یکسان است. در کل باید بگویم ترک این دنیا وقتی افرادی مثل محمد بن سلمان بر شما حکومت می‌کنند جای تأسف ندارد. ما در زمانی هستیم که دنیا تحت حکومت کودکان قرار گرفته و مصیبت بزرگتر ما مربوط به علمای ما است. علما ترسو هستند. در این زمان از ترس به عنوان حکمت و از گفتن سخن حق به عنوان بی پروایی یاد می‌شود. همه چیز عوض شده است.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار