کد خبر : ۲۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳ -20 October 2020
قیمت بلیت هواپیما با وجود مخالفت وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس افزایش پیدا کرده و نرخ پرواز‌های داخلی در بالاترین قیمتی که باید، فروخته می‌شود. برخی ایرلاین‌ها هم نرخ بلیت پرواز‌های خود را بالاتر از سقف نرخنامه مصوب موجود اعلام کرده‌اند.
به گزارش «آزادی» بر اساس آنچه انجمن شرکت‌های هواپیمایی در هفته‌های گذشته اعلام کردند قرار بود قیمت بلیت پرواز‌های داخلی از اول آبان ماه افزایش یابد، اما این افزایش نرخ صدای مردم و نمایندگان مجلس را درآورد و نهایتا مسئولان متولی صنعت هوایی اعلام کردند که اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را در این شرایط اقتصادی نمی‌دهند چرا که اجحاف در حق مردم به شمار می‌رود.

محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - در این باره اعلام کرد: اجازه نمی‌دهیم شرکت‌های هواپیمایی به بهانه این که خود تشخیص می‌دهند، افزایش قیمت بلیت هواپیما داشته باشند. سازمان هواپیمایی کشوری با مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی جلسه‌ای در این باره برگزار می‌کند و هر نتیجه‌ای که اعلام شد مورد قبول ما است.

تورج دهقانی زنگنه - رییس سازمان هواپیمایی کشوری - هم گفت: با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما مخالف هستیم و در جلسه‌ای که بین همه ذی‌نفعان در این حوزه برگزار می‌شود تکلیف نرخ بلیت هواپیما مشخص می‌شود، اما باید به این نکته توجه کنیم که به مردم اجحاف نشود.

چند روز پس از این اظهارات زنگنه اعلام کرد: تکلیف قیمت بلیت هواپیما در روز‌های پیش‌رو مشخص می‌شود؛ و در جلسه مشترکی که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار خواهد شد، امکاناتی برای ایرلاین‌ها در نظر می‌گیریم که هزینه‌های آن‌ها تا زمانی که قیمت ارزپایین می‌آید، جبران شود.

گرچه این جلسات هنوزادامه دارد، اما به نظر می‌رسد ایرلاین‌ها زودتر از موعدی که اعلام کرده بودند و با وجود مخالفت‌ها نرخ پرواز‌های داخلی را افزایش داده‌اند. چرا که قیمت بلیت هواپیما در این مسیر‌ها به سقف نرخ‌های تعیین شده در نرخنامه مصوب شهریور ماه (نرخی که باید هم اکنون رعایت شود) رسیده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار