کد خبر : ۲۱۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸ -18 October 2020
تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد همزمان با ادامه رقابت‌های فشرده جو بایدن و دونالد ترامپ برای ورود به کاخ سفید در انتخابات ۱۳ آبان، بایدن در سایه نگرانی رنگین پوستان، با حضور مستقیم در پای صندوق‌های رای همچنان در سطح ایالتی و ملی نامزد پیشتاز انتخابات است.
به گزارش «آزادی» روزنامه تلگراف در گزارش پیگیری نظرسنجی‌های خود نوشت: متوسط ۱۰ نظرسنجی نشان می‌دهد که اندکی بیش از نیمی از آمریکایی‌ها قصد دارند از بایدن حمایت کنند و حمایت از ترامپ با اختلافی حدود پنج تا شش پل‌های کمتر از بایدن است.

انتخابات آمریکا روز سه شنبه سوم نوامبر ۲۰۲۰ برابر با سوم آبان ما برای تعیین رئیس جمهور آینده این کشور برگزار می‌شود و مدیریت امور را برای چهار سال آینده دوباره به ترامپ می‌سپارد یا کلید کاخ سفید را به بایدن می‌دهد.

ترامپ دوم اکتبر (۱۱ مهر) به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد، اما اکنون به نظر می‌رسد بهبود یافته است، اما هنوز معلوم نیست این موضوع تا چه اندازه در رقابت‌های ریاست جمهوری در آمریکا تاثیر داشته باشد.

محبوبیت ترامپ حدود ۴۰ درصد است و براساس گزارش تلگراف سطح یکنواختی داشته است. این گزارش در بررسی متوسط ۸ نظرسنجی قبلی میزان محبوبیت ترامپ را حدود ۴۴ درصد عنوان کرد و افزود ۵۴ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری را قبول ندارند.

ترامپ از محبوبیت بسیار کمتری نسبت به روسای جمهوری قبل از خود در این مرحله از دوران خدمت خود دارد.


نگرانی رنگین پوستان آمریکایی از حضور در پای صندوق‌های رای
نظرسنجی موسسه آیپسوس که به سفارش تارنمای آمریکایی آکسیوس انجام شده است، نشان می‌دهد: سه عامل ترس از شبه نظامیان مسلح، پلیس و کووید-۱۹ نگرانی رای دهندگان رنگین پوست از حضور مستقیم در پای صندوق‌های رای را تشکیل می‌دهد. مشارکت رنگین پوستان نقش بسزایی در پیروزی ترامپ یا بایدن و سلطه دموکرات‌ها یا جمهوریخواهان در کنگره دارد. این نتایج نشان داد:

۸۲ درصد آمریکایی‌های سفیدپوست، ۷۴ درصد از آمریکایی‌های سیاه پوست، ۶۶ درصد از آمریکایی‌های آسیایی تبار، ۵۳ درصد از لاتین تبار‌ها (هسپانیک) می‌گویند مطمئن هستند در انتخابات شرکت می‌کنند یا تاکنون رای خود را داده اند.۳۲ درصد سیاه پوستان، ۳۰ درصد لاتینتبار‌ها و ۳۲ درصد آمریکایی‌ها و آمریکایی‌های آسیایی تبار و فقط یک نفر از هر ۵ نفر پاسخ دهنده سفیدپوست دراین نظرسنجی نگران خشونت فیزیکی یا حمله مسلحانه حوزه‌های رای گیری خود هستند.

یک سوم آمریکایی‌های سیاه پوست، ۲۹ درصد آمریکایی‌های آسیایی تبار و ۲۴ درصد از آمریکایی‌های هسپانیک نگران هستند دولت به بهانه انتخابات مردم را یا بازداشت کند. فقط ۱۴ درصد از رای دهندگان سفیدپوست همین نظر را داشتند.

اکثریت ۵۷ درصدی آمریکایی‌های سیاه پوست نگران این هستند که آرای آن‌ها شمرده نشود.

۶۱ درصد آمریکایی‌های آسیایی تبار، ۵۹ درصد از آمریکایی‌های سیاه پوست، ۵۱ درصد از هسپانیک تابهرا نگران ابتلا به کرونا با حضور در پای صندوق‌های رای هستند و این دیدگاه تنها مورد تایید ۳۹ درصد سفیدپوستان بود.

۸۲ درصد شرکت کنندگان سیاه پوست در نظرسنجی آیپسوس، ۷۷ درصد آمریکایی‌های هسپانیک، ۶۳ درصد آمریکایی‌های آسیایی تبار و ۵۹ درصد سفیدپوستان گفتند که رئیس جمهور باید در سطح ملی و با آرای عمومی و نه با رای الکترال کالج‌ها انتخاب شود.

نظرسنجی آیپسوس در بازه زمانی ۱۵-۸ اکتبر (۲۴-۱۷ مهر) با جامعه آماری دو هزار و ۵۲ نفر از جمعیت بالغ بالای ۱۸ سال در آمریکا انجام شده است.

این نظرسنجی با ضریب خطای مثبت و منفی ۲.۶ درصد به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی انجام شد.


در ایالت‌های کلیدی کدام نامزد پیشتاز است؟
از آنجایی که سیستم انتخابات در آمریکا برای هریک از ایالت‌های آرای الکترال را اختصاص داده است این ایالت‌ها احتمالا نقش تعیین کننده‌ای در انتخابات آمریکا دارد.

روزنامه گاردین در گزارش پیگیری متوسط نظرسنجی‌ها در چهارده روز گذشته در هشت ایالت کلیدی نوشت: بر اساس این گزارش متوسط اختلاف پیشتازی بایدن از ترامپ در فلوریدا (مثبت ۲.۳)، پنسیلوانیا (مثبت ۶.۲)، میشیگان (مثبت ۷.۹)، کارولینای شمالی (مثبت ۳.۷)، آریزونا (مثبت ۳.۵)، ویسکانسین (مثبت ۷.۵) نقطه است و در ایالت‌های اوهایو با (مثبت ۱.۷) و آیووا (مثبت ۱.۲) نقطه به نفع ترامپ است.

تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در سطح ملی پیشتازی بایدن در مقابل ترامپ را نشان می‌دهد.
برچسب ها: آزادی ، آمریکا ، پیروزی ، بایدن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار