کد خبر : ۲۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲ -21 September 2020
رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی با اشاره به همسویی امارات و عربستان با آمریکا در یمن، اعلام کرد: اگر سعودی ها گاو شیرده هستند، امارات هم بز شیرده است.
به گزارش «آزادی» ، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد: به ملت عزیزمان به مناسبت انقلاب ۲۱ سپتامبر و دستاوردهایی که در همه زمینه ها رقم خورد، تبریک می گوییم. انقلاب ۲۱ سپتامبر، نقطه ای است که ملت از گذشته تاریک خارج شد و به سوی آینده بر اساس اصول و ارزشهایی که ملت به آن تعلق دارند، حرکت کرد. بزگترین هدف انقلاب ۲۱ سپتامبر آزادی و استقلال بود. بدون آزادی و استقلال ملت در حالت کرنش و بندگی و استعمار می ماند. ملتی که در برابر دشمنان ظالم سر تسلیم فرود آورد نمی تواند به سوی آزادی و کرامت برود.

الحوثی تاکید کرد: ملت یمن مصادره آزادی و استقلالش را بر نمی تابد.

وی افزود: آمریکاییها قبل از انقلاب ۲۱ سپتامبر به یمن با انگیزه های خصمانه و استعماری و انگیزه ها نادرست چشم دوختند. آنها به خاطر موقعیت راهبردی یمن و منابع و ثروتهای خدادادی آن به آن چشم دوختند. آنها فهمیدند که ملت ما اگر آزاد باشد توانایی ایفای نقش مثبت و بزرگ در امت اسلامی را دارد.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: آمریکایی ها پس از حادثه ۱۱ سپتامبر به دخالتهای خود در یمن ادامه دادند تا جنگ داخلی ایجاد کنند و ملت آزاده ما را هدف قرار دهند. دخالت های آمریکا خطرناک بود و سفیر آمریکا در همه امور موسسات و وزارتخانه ها و دستگاه قضایی و نهادهای نظامی دخالت می کرد. این سفیر در موسسات امنیتی و سیاسی دخالت می کرد. سفیر آمریکا به روابط و هماهنگی با برخی بزرگان مناطق روی آورده بود. وی به جامعه مدنی توجه داشت تا از این روزنه نفوذ کند. روزنه ای نبود که سفیر آمریکا وارد آن نشود و در امور داخلی ما دخالت نکند.

وی افزود: سفیر آمریکا قبل از انقلاب ۲۱ سپتامبر در امور یمن در راستای خدمت به سیاست های استعماری آمریکا دخالت می کرد. مشاهده کردیم که چگونه اوضاع در یمن در بُعد اخلاقی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی، نظامی و زیر ساختی بحرانی شد.

الحوثی تاکید کرد: رژیم سابق این را درک نمی کرد که ملت یمن توانایی پایداری درباره آمریکا و حفظ حریت و استقلال خود را دارد. آمریکاییها تمام توجه خود را به کار بسته بودند تا عوامل قدرت را از یمن بگیرند و در سیاست آموزشی دخالت خطرناکی کردند تا اصولی که ملت را در برابر دخالت خارجی یکپارچه می کرد، از بین ببرند. آمریکاییها و مزدوران آنها به دنبال تقویت عوامل دودستگی داخلی بودند و مشکلات نژادی و طایفه ای و مناطق بارز و برجسته شد.

رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: آمریکاییها و مزدوران آنها در راستای تقویت هر آنچه که زمینه سیطره مستقیم آمریکا را فراهم می کرد و عوامل قدرت را از ملت ما می گرفت، حرکت کردند. هدف آنها فروپاشی ملت ما و کیان آن بود تا حلقه وصلی که همبستگی ایجاد می کرد، وجود نداشته باشد. در دوره رژیم قبلی، منابع نفتی تاثیر مثبتی در حل مشکلات اقتصادی نداشت. این رژیم سیاست های اقتصادی ویرانگری را دنبال کرد و همه منابع کشور در حل مشکلات اقتصادی تاثیری نداشت.

وی گفت: تنگنای معیشتی امروز در نتیجه جنگ فراگیر علیه کشور ما و محاصره شدید و ممانعت از ورود فرآورده های نفتی و سیطره دشمن و مزدورانش بر ثروتهای نفتی است. دولت صنعا در حال حاضر ثروت نفتی را ندارد و گذرگاههای زمینی و هوایی را هم ندارد و دشمن مانع از ورود فرآورده ها به بندر الحدیده می شود. ائتلاف دشمن فعالیت های بانک مرکزی را متوقف کرده است و علیه ارز ملی توطئه می کند و ارزش آن را در برابر دلار پایین می آورد و علاوه بر آن توطئه های زیادی علیه کشور وجود دارد.

الحوثی تاکید کرد: سفیر آمریکا در صنعا به طور رسمی مسئول اول در قیمومیت بر ملت ما بود. تفریط رژیم سابق تا به آنجا بود که تن به پایگاههای نظامی آمریکا در یمن داد و مارینز به صنعا آمد و در داخل صنعا حضور داشتند. امریکا تلاش کرد که پایگاههای نظامی در اطراف صنعا و دیگر مناطق احداث کند. سیاست های رژیم سابق در قبال موضوعات امت اسلامی و حوادث منطقه ای اشتباه و منحرف بود و در راستای مسیر که آمریکاییها مشخص می کردند، بود.

وی افزود: انحراف رژیم سابق به جایی رسید که هماهنگی محرمانه با اسرائیل به منظور برقراری روابط با آن داشت. روزهای آتی روند انحراف رژیم سابق و تلاش آن برای عادی سازی روابط با اسرائیل را آشکار خواهد ساخت. مسئولان صهیونیست به صنعا رسیدند و دیدارهایی با سران رژیم سابق برگزار کردند و توافقات و ترتیباتی برای تقویت روابط میان رژیم سابق و رژیم صهیونیستی وجود داشت.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: تحرک ملت ما در انقلاب 21 سپتامبر محدود به طیف خاصی نبود بلکه همه آزادگان این کشور با مسئولیت و آگاهی انقلاب را رقم زدند. انقلاب 21 سپتامبر برگرفته از آگاهی و احساس مسئولیت بود و تحت تاثیر تحریک خارجی نبود. این انقلاب حکیمانه و همراه با گامهای قوی و موثر و نشانگر هویت ملت یمن بود. دشمنان گمان می کردند که ملت یمن طعمه آسانی است اما غافلگیر شدند و با ملتی مخالف کرنش و تسلیم روبرو شدند. آنها به ترساندن و سرکوب روی آوردند و ملت سیلی تاریخی به آنها هنگامی که خط قرمز یعنی خون ملت را زیر پا گذاشتند، زدند.

وی گفت: ما به آنها درباره ریختن خون آزادگان یمن هشدار داده بودیم اما آنها هشدار ما را جدی نگرفتند و قدرت ملت ما که برگرفته از خداوند و هویت ایمانی آن بود را درک نکردند و به خونریزی روی آوردند و سیلی تاریخی خوردند. 21 سپتامبر یوم الله بود. در این روز دشمنان وحشت زده شدند. در تاریخ معاصر یمن دستاوردی مشابه انقلاب 21 سپتامبر سراغ نداریم و این انقلاب در کمین هر توطئه ای بود. ما دست شراکت به سوی همه در این کشور دراز کردیم و هنگامی که از توطئه علیه انقلاب ناامید شدند به سوی دشمن خارجی برای سیطره بر کشور و اشغال آن روی آوردند.

الحوثی اعلام کرد: از روز اول جنگ علیه یمن از اهمیت و ارزش دستاورد انقلاب 21 سپتامبر آگاه بودیم و پایداری دو هزار ملت ما در برابر متجاوزان را درک می کنیم. این حق ملت ماست که آزاد و مستقل بماند اما آمریکاییها نمی خواهند این را برای ملت ما بپذیرند. ما بخشی از امت اسلامی هستیم و با تحرکاتی که به منظور انزوای ملتها و تک انداختن آنها جریان دارد مخالفیم و هدف از این تحرکات نابودی آرمان فلسطین است.

وی در ادامه به اشاره با توطئه های آمریکا و عوامل آن به ویژه امارات و عربستان، افزود: جنگ یمن این واقعیت را آشکار کرد که هدف دشمن سیطره بر یمن است. هنگامی که سعودی ها و اماراتی ها با تصمیم آمریکا برای سیطره بر سقطرا و المهره حرکت می کنند، تصویر برای همه روشن شد. آمریکا به دنبال تقویت پایگاههای خود در حضرموت و شروره و حضور در عدن است و تلاش می کند که در چارچوب ائتلاف باشد تا هزینه رویارویی با ملت ما را نپردازد.

الحوثی گفت: آمریکا از زمان انقلاب 21 سپتامبر و پس از آن درک کرد که ملت ما لقمه راحت الحلقومی نیست و رویارویی با ما برایش هزینه زیادی دارد. آمریکا برای رویارویی با ملت ما به ادوات کودن و احمقش و گاو شیرده خود روی آورد. آمریکاییها از امارات و عربستان می خواهند که هزینه اقتصادی جنگ را بپردازند و هزینه مالی هر پایگاهی را بدهند و هر گلوله و موشکی که به سوی ما شلیک می شود را بپردازند.

وی افزود: اگر عربستان گاو شیرده رژیم آمریکاست، امارات هم بز شیرده است. آمریکا می خواهد که رژیم های کودن سعودی و امارات هزینه کامل جنگ را بپردازند اما همه اقدامات آنها در راستای منافع آمریکا و خدمت به آمریکاییهاست.

الحوثی تاکید کرد: اخیرا جشن ترامپ در اعلام عادی سازی روابط با دشمن را شاهد بودیم و قبل از آن گشودن حریم هوایی عربستان به روی هواپیماهای اسرائیلی را شاهد بودیم و این برای همه ملتها واقعیت ها را به طور روشن آشکار کرد.

وی گفت: همه اقدامات رژیم های امارات و عربستان و آل خلیفه در بحرین و نظامیان در سودان و کسانی که حول محور آنها می چرخند در نهایت به نفع آمریکا و اسرائیل است.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: