کد خبر : ۲۰۴۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸ -20 September 2020
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به جای اجبار خانواده‌ها، مجموعه خودمان را ملزم کردیم که آموزش را در دسترس قرار دهند و آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در نظر گرفته شد، گفت: در دو هفته گذشته همه مدارس ما فعال بودند و از ۲۰ تا ۸۰ درصد دانش‌آموزان آمدند.
به گزارش «آزادی» محسن حاجی میرزایی امرز در حاشیه بازگشایی دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افرادی که تعطیلی مدارس را توصیه می‌کنند، راه‌حل درستی ارائه نمی‌دهند و آن‌ها که سیاست‌ها را نقد می‌کنند، راه‌حلشان برای استمرار آموزش چیست؟ آیا سیاست متفاوتی از آنچه در آموزش و پرورش وجود دارد، پیشنهاد می‌کنند؟

وی افزود: ما به جای اجبار خانواده‌ها، مجموعه خودمان را ملزم کردیم که آموزش را در دسترس قرار دهند و بر همین اساس آموزش‌های حضوری و غیرحضوری در نظر گرفته شد همچنین به تشخیص خانواده‌ها احترام گذاشتیم و الزامی به حضور دانش‌آموزان در مدرسه نداشتیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: راه‌حل سنجیده آن است که به سلامت اهمیت دهیم به نیاز‌های آموزشی دانش‌آموزان توجه شود و اختیار تصمیم‌گیری را به خانواده‌ها دهیم؛ در دو هفته گذشته همه مدارس ما فعال بودند در برخی مدارس از ۲۰ تا ۸۰ درصد دانش‌آموزان آمدند و گروه‌بندی شدند، ساعات تدریس را کوتاه کردیم همچنین دستورالعمل‌های وزارت بهداشت را هم مورد توجه قرار دادیم.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: بیش از ۱۵ هزار مدرسه مورد بازدید قرار گرفت و بیش از ۷۵ درصد مدارس رعایت دستورالعمل‌ها را داشتند البته برخی مدارس اخطار گرفتند همچنین به انجمن اولیا و مربیان گفتیم که بر مدارس نظارت کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: