کد خبر : ۲۰۴۹۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷ -20 September 2020
معاون شرکت صنعتی نیرومحرکه گفت: در مرحله نخست عرضه محصولات با گیربکس شش سرعته جدید، این گیربکس بر روی خودرو‌های رانا پلاس با موتور EC۵ و دنا پلاس با موتور EF۷ توربو شارژ نصب می‌شود.
به گزارش «آزادی» محمدرضا یوسفی، عنوان کرد: در این پروژه ۸۵ درصد قطعات نسبت به گیربکس BE پژو تغییر و بهبود یافته و عمق داخلی سازی این محصول در حال حاضر ۹۵ درصد است.

وی با اشاره به این‌که تمامی مراحل طراحی با همکاری معاونت تحقیقات و توسعه محصول ایران خودرو انجام پذیرفته، یادآور شد: در فرآیند طراحی این گیربکس شش سرعته، بیش از ۱۳۵ قالب جدید با همکاری ۲۱ سازنده طراحی و ساخته شده است.

یوسفی هم چنین تاکید کرد: در طراحی این محصول، از سنکرونایزر‌های تریپل و دوبل استفاده شده که این عامل موجب خواهد شد سیستم تعویض دنده نرم‌تر از گیربکس BE باشد.

معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه، اضافه شدن یک دنده، بهبود قابلیت رانندگی و کاهش مصرف سوخت در این خودرو‌ها به ویژه در سرعت ۱۲۰ کیلومتر را از مزیت‌های دیگر این محصول برشمرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه مورد نظر مطابق با زمان بندی درحال انجام فرآیند صحه گذاری است، خاطرنشان کرد: این محصول دارای واریانت AMT نیز خواهد بود که در مرحله نخست بر روی خودروی رانا پلاس و با موتور EC۵ در اواخر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: