کد خبر : ۲۰۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳ -19 September 2020
وزارت خارجه مصر امروز، شنبه به اظهارات "منفی" وزیر خارجه ترکیه درباره رویداد‌های سیاسی این کشور از زمان انقلاب ۳۰ ژوئن پاسخ داد.
به گزارش «آزادی»، به نقل از اسکای نیوز، احمد حافظ، سخنگوی وزارت خارجه مصر اظهارات مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه را که به ادعای او ارزیابی منفی درباره رویداد‌های سیاسی این کشور در رابطه با انقلاب ۳۰ ژوئن بود محکوم کرد و آن را ادامه چسبیدن ترکیه به ادعا‌های منفی خلاف واقع با هدف خدمت به رویکرد‌های ایدئولوژیکی خواند.

سخنگوی وزارت خارجه مصر ضمن مخالفت کامل با رویکرد ترکیه اشاره کرد، این رویکرد‌ها ادامه اظهارات منفی علیه مصر است و ضمن خلاف واقع بودن‌شان با هر گونه ادعا برای ایجاد شرایط مناسب جهت روابطی مبتنی بر احترام و پایبندی به اصول مشروع بین‌المللی مغایرت دارند.

سامح شکری پیشتر تاکید کرده بود، رویکرد‌های تحریک‌آمیز ترکیه در مدیترانه شرقی منجر به بی‌ثباتی و دامن زدن به رویارویی و برخورد می‌شود.

شکری همچنین از مداخلات ترکیه در لیبی و اعزام شبه‌نظامیان به این کشور در راستای سیاست‌های توسعه طلبانه آنکارا برای آنچه آن را بی‌ثبات‌سازی امنیت منطقه خواند، انتقاد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: