کد خبر : ۲۰۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰ -15 September 2020
رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ملاک ارزیابی افزایش و یا کاهش بیماری کووید ۱۹ در دوره‌های ۶ روزه انجام میگیرد که در ۶ روز اخیر تعداد بستری‌ها افزایش ۵۰ درصدی داشته است.
به گزارش «آزادی» دکتر فرزین رضاعی ، اظهار داشت: برای ارزیابی کاهش و یا افزایش بیماری دوره‌های ۶ روزه را در نظر می‌گیریم که گاهی ممکن است یک روز بالا برود و روز دیگر کم باشد که در بررسی ۶ روز اخیر تعداد بستری‌های ویروی کرونا در بیمارستان‌های این استان از ۹۰ نفر به ۱۳۸ نفر تا دیروز افزایش یافت.

وی بیشترین عامل افزایش بستری‌ها را رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی توسط تعدادی از هم استانی‌ها اعلام کرد و افزود: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی کاهش پیدا کرده و این مساله در سنندج، سقز و قروه که بیشترین آمار بستری را دارند بیشتر به چشم می‌خورد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه هنوز نمی‌توان در زمینه تاثیرگذار بودن بازگشایی مدارس در افزایش تعداد بیماران قضاوت کرد، یادآور شد: این افزایش آمار مربوط به قبل از بازگشایی مدارس است چرا که برای اظهار نظر در این باره باید ۲ تا سه هفته از بازگشایی مدارس سپری شده باشد.

دکتر رضاعی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ابتلا به کووید ۱۹ در هیچکدام از شهرستان‌های استان سفید نیست، افزود: همه شهر‌ها وارد وارد مرحله زرد شده‌اند و اگر رعایت نشود حتما وارد مرحله قرمز می‌شویم و در صورت کنترل نشدن بیماری، شرایط بسیار دشوار اواخر خرداد تکرار می‌شود.

تا ظهر دیروز ۲هزار و ۶۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۱۵۶ نفر هم جان خود را از دست دادند.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار