کد خبر : ۲۰۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰ -15 September 2020
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا بر حضور مقتدرانه و هوشمندانه پلیس فتا در مقابله با جرایم سایبری و مسائل غیر اخلاقی که در تضاد با شئونات دینی، فرهنگی و اجتماعی این کشور است، تاکید کرد.
به گزارش «آزادی» ، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی در بازدید از مجموعه پلیس فتا و در جمع رئیس، معاونین و مدیران این پلیس گفت: هدف نظام اسلامی آگاهی بخشیدن به انسان‌ها و تربیت معنوی آن‌ها است، اما دشمن می‌خواهد در مقابل، مردم مؤمن ما را از کرامت و شرافت انسانی دور نماید و فضای مجازی در این عرصه بهترین وسیله است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با تشکر از زحمات و مجاهدت‌های شبانه روزی پلیس فتا گفت: جایی که شماحضور دارید بسیار اهمیت دارد و این را بدانید که شرایط جهاد برای همه مردم فراهم نیست، اما شما در میدان مبارزه و جهاد فی سبیل الله قرار دارید.

وی افزود: در آیات قرآن مجید چندین بار بر اهمیت جهاد در راه خدا اشاره شده است و این نشان از اهمیت این موضوع دارد و باید گفت: وظیفه عقیدتی سیاسی نیز این است که پشتیبانی معنوی کند و شعله جهاد و مجاهدت را زنده نگه دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه گفت: امروز یکی از راهبرد‌های دشمن کوچ هرچه بیشتر مردم به سمت فضای مجازی است و این ویروس کرونا که منشأ آن می‌تواند خود آمریکا باشد باعث تسریع این روند شده است، هدف نظام اسلامی هدایت به تعالی و بهشت است، اما دشمن می‌خواهد مردم مؤمن ما را از شرافت انسانی دور نماید و فضای مجازی در این عرصه بهترین وسیله برای دشمن است.

ادیانی گفت: شبکه عظیم و گسترده پلیس فتا در قتلگاه فضای مجازی مشغول مجاهدت است که البته مجاهدت هم مراتبی دارد و شما جایگاه بالایی در عرصه مجاهدت دارید ما به این موضوع واقفیم که امکانات ظاهری و سخت افزاری مهم است، اما شما مادامی که در راه خدا باشید وخدا پشتیبان شما باشد قطعاً پیروز این میدان هستید.

وی با اشاره به عملکرد خوب و مؤثر پلیس فتا اذعان داشت: اینکه در گزارش گفتید توسعه پلیس فتا تا قلمرو شهرستان‌ها در کمتر از ۱۰ سال که از تأسیس آن می‌گذرد صورت گرفته نشان از موفقیت این پلیس بین مردم است؛ اکنون شما در میدانی حضور پیدا کرده‌اید که دشمن از آغاز نهضت با همه ابزار و امکانات همچون توان نظامی اقتصادی و سیاسی و فرهنگی پا در عرصه گذاشته است و مقابل اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار گرفته، اما اراده خدا بر پیروزی این نهضت بوده و خواهد بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا تصریح کرد: الان عده‌ای به ظاهر روشنفکر می‌گویند این انقلاب جلوی استراتژی هوشمند و تقابلی غرب دوام نمی‌آورد، ولی ما می‌گوئیم با منطق قرآن جواب می‌دهیم، که استراتژی مقاومت فعال است و در دوران دفاع مقدس باعث پیروزی ایران بر دشمنانش گردید. با این استراتژی در این عرصه و میدان هم پیروز خواهیم شد. این استراتژی به ما می‌گوید اگر خدا بخواهد موسی را در دامان و دستگاه فرعون پرورش می‌دهد و از آسیب می‌رهاند تا نابود کننده فرعون باشد و این برای خسته شدگان از مبارزه وجهاد می‌تواند عبرت آموز باشد.

ادیانی با اشاره به آیه شریفه: «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» گفت: دشمن می‌خواهد نور خدا را با دهان خود خاموش کند؛ حال آنکه اگر خدا بخواهد، نور خود را گسترش می‌دهد، خدا نمی‌گذارد نور این انقلاب خاموش شود، اما این موضوع را فراموش نکنیم که دشمن وقتی در مقابله سخت شکست خورد به جنگ نرم روی می‌آورد این جنگ، جنگ روایت هاست.
وی گفت: مسئولین ما نباید به‌گونه‌ای حرف بزنند که دشمن از روایات آن‌ها به نفع خودش برداشت کند، باید بدانیم در جنگ روایت‌ها دشمن یک قاتل را مظلوم جلوه می‌دهد و با ابزار رسانه‌ای خود برایش مظلوم نمایی می‌کنند.

وی در ادامه صحبت‌های خود در خصوص عملکرد پلیس فتا گفت: اگر در مجموعه نیروی انتظامی بخواهیم یک مجموعه متخصص و متعهد را مثال بزنیم مثال آن پلیس فتا است، شما عزیزان مجموعه آگاه متخصص و فعال در عرصه مقابله با جنگ نرم هستید، اما مسیر دشواری در پیش روست. دشمن شب و روز مشغول بمباران است؛ پس چشمان شما همیشه باید بیدار باشد چرا که دشمن نمی‌خوابد

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه در خصوص عملکرد تخصصی پلیس فتا گفت: البته باید به سمتی برویم که پلیس فتا بتواند از وقوع پیشگیری کند، باید جلوی نشر مطالب الحادی و ضاله را گرفت در اصطلاح دینی هم این است که ترک مقدم بر ایجاد است یعنی باید جلوی وقوع را گرفت، در روایات داریم که هیچ خسارتی بالاتر از خسارت بر ایمان و خسارت ایمانی نیست.

ادیانی تصریح کرد: دشمن در عرصه جنگ نرم یارگیری کرده است از وزیر و وکیل و آقازاده و مانند اینها، شما همکاران عزیز در پلیس فتا باید اولویت بندی داشته باشید اولویت اول خود را جلوگیری از جرایمی قرار دهید که منجر به قتل فرهنگی جوانان در عرصه فضای مجازی می‌شود، جرایم مالی و سایبری هم مهم است، اما آنچه اهمیت بالاتری دارد جلوگیری از جنگ نرم دشمن است.

وی اولویت دوم پلیس فتا را مقابله با آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی دانست و افزود: دشمن امروز جنگ را به عرصه اخلاق و خانواده کشیده است و هدفی جز سست کردن بنیاد خانواده ندارد.
حجت الاسلام ادیانی در خصوص برنامه‌های توسعه این پلیس نیز بیان داشت: دقت کنید که توسعه و گستردگی فعالیت‌ها باعث کاهش کیفیت عملکرد شما نشود.

در پایان این دیدار رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا از بخش‌های مختلف پلیس فتا بازدید و از نزدیک با عملکرد هر یک از بخش‌های این پلیس آشنا و به صورت چهره به چهره از تلاش و کوشش کارکنان آن تقدیر و تشکر نمودند.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار