کد خبر : ۲۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵ -13 September 2020
رئیس مجلس با اشاره به بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، گفت که به زودی شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود.
به گزارش «آزادی» ، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از جلسه غیرعلنی امروز قوه مقننه با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی و در تشریح جزئیات این نشست ضمن اعلام حمایت مجلس از بازار‌های سرمایه و بورس، گفت:جلسه غیرعلنی امروز عمدتا متمرکز بر مسائل حوزه بازار سرمایه و بورس بود.

وی با بیان اینکه مجلس مسائل اقتصادی را با اولویت در دستور کار قرار داده و به خصوص در روز‌های اخیر به طور ویژه در حوزه کمیسیون‌های تخصصی و اقتصادی پیگیر حل مشکلات اقتصادی بوده است، ادامه داد:در جلسه امروز روسای کمیسیون‌ها، نمایندگان، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی توضیحاتی درباره وضعیت بازار سرمایه در کشور ارائه کردند.

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد: اولین نکته‌ای که مردم باید از آن مطلع باشند این است که مجلس مصمم است حمایت و تقویت لازم و تثبیت را در بازار‌های بورس و سرمایه انجام دهد و تلاش کند هدایت نقدینگی در بازار بورس به سمت مسائل تولیدی برود و پروژه‌های صنعتی در بخش تجاری، کارخانجات و تولید در کشور رونق بگیرد.
رئیس مجلس با بیان اینکه تلاش دیگر ما این است که حتما از سرمایه مردم در بازار بورس به درستی صیانت شود، گفت: در این راستا حتما کمک‌هایی که لازم باشد را به دولت جهت تثبیت بورس انجام خواهیم داد.

قالیباف تصریح کرد: اخیرا بحث افزایش سرمایه در بورس یکی از مباحث جدی بود که دولت لایحه آن را به مجلس ارائه کرد و کمتر از ۲۲ روز این لایحه تصویب و ابلاغ شد و متخصصان بازار بورس می‌دانند این لایحه تا چه حد می‌تواند به عمق بخشی، تثبیت، هدایت نقدینگی، حفظ نقدینگی و اموال مردم در بازار بورس کمک کند. بر این اساس مجلس در این بخش کوتاهی نکرده و این مسئله جز اولویت‌های اصلی مجلس شورای اسلامی بوده است و تلاشمان را در این زمینه افزایش خواهیم داد.

وی با بیان اینکه واقعیت این است که لازم است در حوزه بورس تصمیمات جدیدی مورد توجه قرار گیرد که امروز این تصمیمات در مجلس گرفته شد، اضافه کرد:وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس و مجموعه شورای عالی بورس روز پنجشنبه جلسه‌ای داشتند و بنده در جریان آن جلسه و مصوبات هستم و مصمم هستیم این تصمیمات را پیش ببریم.

این خبر در حال تکمیل است...
منبع: تسنیم
برچسب ها: آزادی ، قالیباف ، تحول ، بورس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: