کد خبر : ۱۹۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶ -04 August 2020
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای تولید خودرو‌های کم مصرف با موتور سه سیلندر خبر داد.
به گزارش «آزادی» «مهدی صادقی نیارکی» عصر امروز سه شنبه در جریان بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به ایرنا افزود: طراحی و تولید این موتور‌ها در راستای رعایت مسائل زیست محیطی و استاندارد پیگیری می‌شود و در این زمینه هر دو خودروساز بزرگ کشور طرح و برنامه داشته و بخش خصوصی نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

به گفته این مقام مسوول، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز به دنبال پیگیری این موضوع است که موتور یاد شده پس از بهینه سازی و تولید روی خودرو‌های موجود، سوار شده و استفاده شود.

وی در خصوص برنامه ریزی این وزارتخانه برای تولید خودروی ارزان پس از کنار گذاشته شدن پژو ۴۰۵ و پراید از خط تولید، یادآور شد: خودرو‌های جایگزین هریک از این دو خودرو چند سالی است که در بازار وجود داشته و در حال تردد در خیابان‌ها و جاده‌های کشور هستند، به طوری که پلتفرم ایکس ۱۰۰ (پراید) با پلتفرم x. ۲۰۰ (محصولات تیبا، ساینا و فیس‌لیفت‌های آنها) جایگزین شده و در گروه ایران خودرو نیز سمند و پژو پارس جایگزین پژو ۴۰۵ می‌شوند که سالیان سال است تولید می‌شوند.
معاون امور صنایع وزارت صنعت خاطرنشان کرد: در این حوزه پلتفرم‌ها و خودرو‌ها با قیمت مناسب و مدل‌های مختلف موجود است که به بازار عرضه می‌شوند.

به گفته این مقام مسوول، هرچقدر آپشن‌ها و امکانات خودرو‌ها به ویژه در حوزه الکترونیکی بیشتر شود، قیمت بالاتری خواهند داشت، اما اثر خودرو‌های داخلی در کلاس اقتصادی تولید می‌شوند.

وی یادآور شد: در جهان نیز چیزی تحت عنوان خودروی ارزان وجود ندارد، اما خودرو‌های در کلاس اقتصادی تولید می‌شود.
معاون امور صنایع وزارت صنعت گفت: اگر قیمت خودرو‌های داخلی تولیدی خود را به دلار محاسبه کنیم تقریباً هیچ خودرویی در این بازه قیمتی در جهان وجود ندارد و پیدا نمی‌کنیم.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، خودرو ، کم مصرف ، موتور
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار