کد خبر : ۱۹۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ -02 August 2020
دمشق به شدت توافق امضا شده میان شبه نظامیان سوریه دموکراتیک (قسد) و یک شرکت نفتی آمریکایی برای سرقت نفت سوریه را محکوم و تاکید کرد که این توافق را باطل و فاقد وجاهت قانونی می‌داند.
به گزارش «آزادی» یک منبع رسمی وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که جمهوری عربی سوریه، شدیداً توافق امضا شده میان شبه نظامیان سوریه دموکراتیک (قسد) و یک شرکت نفتی آمریکایی برای سرقت نفت سوریه با نظارت و حمایت دولت آمریکا محکوم کرد.
این توافق به منزله یک دزدی تمام عیار است و تنها می‌توان آن را معامله‌ای میان دزدانی توصیف کرد که برخی از آن‌ها دست به سرقت زده و دزدان دیگر قصد خریداری آن را دارند و حاکمیت سوریه را نقض می‌کنند. این کار ادامه روش خصمانه آمریکا در قابل سوریه در سرقت منابع و ثروت‌های مردم این کشور و سنگ اندازی در مسیر تلاش‌های دمشق برای بازسازی آنچه محسوب می‌شود که تروریسم مورد حمایت خود آمریکا تخریب کرده است.

جمهوری عربی سوریه، این توافق را باطل و ملغی و فاقد وجاهت قانونی به حساب می‌آورد و مجدداً هشدار می‌دهد که چنین اقدامات پستی بیانگر روش این شبه‌نظامیان مزدوری است که راضی شده‌اند عروسکی ارزان در دست اشغالگر آمریکایی باشند.

وی تاکید کرد: این شبه نظامیان اجیرشده باید درک کنند که اشغالگر ظالم آمریکایی یقیناً به سمت زوال پیش می‌رود و این شبه نظامیان همانند سایر گروه‌های تروریستی که دولت سوریه توانست آن‌ها را شکست دهد، شکست خواهند خورد. سوری‌های اصیل می‌توانند از ثروت‌ها و منابع خود حفاظت کرده و تمامیت ارضی و وحدت ملت خود را حفظ کنند.
برچسب ها: آزادی ، سوریه ، دمشق ، آمریکا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار