کد خبر : ۱۹۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲ -02 August 2020
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی، انتقاد شدیدی را متوجه رئیس جمهور این کشور به دلیل خارج کردن نظامیان ایالات متحده از آلمان کرده است.
به گزارش «آزادی»  «جان بولتون» در مصاحبه با «ولت ام سونتاگ» آلمان، اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، در خارج کردن نظامیان آمریکایی، از آلمان را نشانه‌ای بد برای آنچه که در صورت پیروزی وی در انتخابات ماه نوامبر اتفاق خواهد افتاد دانست.

بولتون در این گفتگو تصریح کرد: پشت کردن ایالات متحده به همه مواضعی که ما به آن پایبند بودیم هیچ مزیتی نه برای کشور ما و نه برای امنیت غرب ندارد. ترامپ از بسیاری جهات شبیه اوباما است. این‌ها اشکال عجیب انزواگرایی آمریکا است.

بولتون در ادامه تاکید کرد که وقتی ترامپ با حوزه امنیت ملی سر و کار دارد از هیچ فلسفه سیاسی و یا تفکر استراتژیکی پیروی نمی‌کند. نتیجه آن حالا این است که ما امروز نسبت به قبل از دوره ترامپ امنیت کمتری داریم.

بولتون تاکید کرد: به همین دلیل من در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا برای اولین بار در زندگی خود نمی‌خواهم به نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه رای بدهم. من به جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم رای نخواهم داد.

بولتون گفت: من می‌خواهم نام دیگری را در رأی خود بنویسم. ترامپ نباید به دور دوم ریاست جمهوری آمریکا دست یابد.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، آمریکا ، آلمان ، خروج ، نظامی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: