کد خبر : ۱۹۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹ -02 August 2020
مدیر اجرایی شرکت نفت یمن اعلام کرد که سازمان ملل به درخواست یمنی‌ها مبنی بر آزادسازی کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی که توسط عربستان توقیف شده٬ پاسخ نداده است.
به گزارش «آزادی»  «عمار الاضرعی» مدیر اجرایی شرکت نفت یمن از یمنی‌های حاضر در خارج از کشور خواست برای ممانعت از ادامه تجاوزات دریایی ائتلاف سعودی در قبال کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی با ملت یمن متحد شوند.

الاضرعی درباره جریان حضور در دفتر سازمان ملل و تحویل دادن بیانیه محکومیت شرکت نفت یمن مبنی بر ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی توسط ائتلاف سعودی اعلام کرد که این سازمان هنوز به درخواست یمنی‌ها در راستای آزادسازی کشتی‌های فرآورده‌های نفتی جوابی نداده است.

الاضرعی در ادامه افزود که ائتلاف متجاوز سعودی به دنبال ممانعت از رسیدن مشتقات نفتی و همچنین بخش خدماتی به دست ملت یمن است؛ درحالی که این این کشتی‌ها بازرسی شده و دارای مجوز سوی سازمان ملل متحد است.

وی خاطرنشان کرد که کشتی «دیناتسی» بعد از توقیف از سوی ائتلاف متجاوز سعودی و گذشت ۱۲۹ روز آزاد شد، اما به دلیل تاخیر، ملت یمن دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار متحمل خسارت شدند.

الاضرعی در ادامه تصریح کرد که درآمد‌های حاصل از نفت خام که ائتلاف سعودی و مزدوران بر آن نظارت دارند، بیش از ۸۵ ٪ بودجه کل کشور را در برمی‌گیرد؛ اما معلوم نیست که این درآمد‌ها چه می‌شود. این درآمد‌ها می‌توانند حقوق کامل کارمندان کشور را پرداخت کند.

سازمان‌های مختلف در یمن با صدور بیانیه‌ای ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی توسط ائتلاف سعودی و مزدوران ممانعت از ورود آن‌ها با وجود داشتن مجوز از طرف سازمان ملل محکوم کردند.
منبع: تسنیم
برچسب ها: آزادی ، تشدید ، محاصره ، یمن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: