کد خبر : ۱۹۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲ -31 July 2020
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: تلاش برای اطفای کامل حریق بخشی از جنگل‌ها و مراتع منطقه "گاچال" بخش طرهان کوهدشت ادامه دارد.
به گزارش «آزادی» مهدی پازوکی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش ساعت ۲۰ شب گذشته، حریق اطفا شد، اما به دلیل وزش باد بخشی دیگر از این جنگل به سمت "کونانی" کوهدشت شعله ور شده است.

وی گفت: عوامل امدادی و عوامل منابع طبیعی در منطقه مستقر هستند، اما در صورت نیاز نیرو جدید و همچنین تجهیزات و امکانات به منطقه ارسال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: طبق آخرین بررسی‌ها کنده‌های درخت بجا مانده از حریق قبلی موجب شعله ور شدن دوباره آتش شده که باید با کنترل کامل اجازه سوختن کامل این کنده‌ها را داد.

بخشی از جنگل‌ها و مراتع منطقه "گاچال" بخش طرهان از عصر چهارشنبه (هشتم مرداد) طعمه حریق شده است.

بنا به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری لرستان، آتش سوزی در منطقه گاچال شهرستان کوهدشت به صورت عمدی بوده است.

شیرزاد نجفی افزود: پس از تحقیقات محلی و عملیات ضربتی موفق شدیم افرادی که بصورت عمدی، دست به این کار زده بودند را دستگیر و توسط مقامات انتظامی بازداشت نمائیم که البته تحقیقات توسط مراجع ذیصلاح ادامه دارد و نتیجه نهایی آن پس از مشخص شدن، متعاقبا اعلام خواهد شد.

بر اساس آمار ۱۰ساله، شهرستان‌های خرم آباد، چگنی، کوهدشت، پلدختر و رومشکان از جمله شهرستان‌های بحرانی به‌شمار می‌روند وبا توجه به اینکه اکثر آتش سوزی‌ها در مناطق سخت گذر و دور افتاده به وقوع می‌پیوند، استقرار بالگرد یکی از نیازمندی‌های اصلی منابع طبیعی در استان است.

سالانه ۲ هزار هکتار از جنگل‌های لرستان در آتش می‌سوزد که ۹۸ درصد علت آتش‌سوزی جنگل‌های لرستان به دلیل عامل انسانی بوده است.

۱۵۰ منطقه بحرانی حریق با مساحت ۶۱۷ هزار و ۸۰۱ هکتار در جنگل‌های لرستان شناسایی شناسایی شده است.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، حریق ، جنگل ، کوهدشت ، خاموش
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار