کد خبر : ۱۹۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰ -30 July 2020
رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: با وجود شرایط بحرانی شیوع کرونا در کشور، تعداد موارد ذخیره سازی خون بند ناف در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش داشته است.
به گزارش «آزادی» جعفر محسنی اظهار کرد: با توجه به فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به خانواده ها، خرسندیم که توانسته‌ایم استقبال روز افزون از ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان را در استان افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ذخیره سازی خون بند ناف، فرصتی مناسب برای والدین است، گفت: خانم باردار در ماه آخر بارداری از هفته ۳۶ می‌توانند پس از آگاهی کامل و دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره‌های لازم قرارداد خدمات ذخیره سازی نمونه خون بند ناف نوزاد خود را منعقد ساخته و تا سلامتی را حداقل برای ۲۸ سال، برای خانواده خود پس انداز کنند.

وی اظهار کرد: دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و تاکنون بیش از چهار هزار و ۲۵۰ نمونه به واسطه این دفتر ذخیره سازی شده است.

محسنی با بیان این‌که تمام تلاش ما این است که نگاه به خون بندناف به عنوان یک زباله بیولوژیکی اصلاح شود، گفت: این خون سرشار از سلول‌های بنیادی است که می‌تواند در درمان بیماری‌های صعب العلاج موثر باشد.

وی اعلام کرد: متقاضیان برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت WWW.RSCT.IR مراجعه و یا در ساعات اداری جهت راهنمایی بیشتر با شماره ۳۳۳۵۴۲۱۵ تماس بگیرند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، ذخیره ، بند ناف ، افزایش
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: