کد خبر : ۱۹۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸ -30 July 2020
استاندار قم با تاکید بر ضرورت ارتقا سرانه فضا‌های ورزشی این استان گفت: ظرفیت‌های قانونی برای افزایش سرانه فضا‌های ورزشی قم مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش «آزادی»  بهرام سرمست در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه قم طی سخنانی با اشاره به کمبود سرانه فضا‌های ورزشی استان نسبت به میانگین کشوری اظهار داشت: بخشی از این کمبود‌ها ناشی از عقب ماندگی تاریخی قم در بحث توسعه است، با این وجود باید برای ارتقا فضا‌های ورزشی استان برنامه ریزی شود.

وی استفاده از ماده ۲۷ قانون الحاق را یکی از ظرفیت‌ها برای توسعه‌ی فضا‌های ورزشی دانست و گفت: مولدسازی اموال دولتی نیز از دیگر ظرفیت‌های فعال سازی اعتبار‌ها برای جبران این کمبود به شمار می‌آید.

سرمست با بیان اینکه در حوزه بانوان کمبود جدی در فضا‌های ورزشی داریم، تمرکز بیشتر در حوزه زیرساخت‌های ورزشی بانوان را ضروری دانست و افزود: ظرفیت عظیم خیران قم باید در جهت اهداف مدیریت استان در راستای سلامت و نشاط مردم مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار قم همچنین طرح نیمه تمام سالن ۴۵۰۰ نفری شهرک پردیسان را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: باید در جلسه‌ای با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان اداره کل ورزش و جوانان برای این طرح چاره اندیشی شود.

سالن چهار هزار و ۵۰۰ نفره شهرک پردیسان به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم برای توسعه عدالت ورزشی قم به شمار می‌رود، ولی این طرح با ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل نبودن اعتبارات متوقف شده است.

پردیسان در جنوب غربی قم و در منطقه هشتم شهرداری این شهر قرار دارد.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعال شدن کارگروه مولدسازی اموال منقول و غیرمنقول دستگاه‌های دولتی، بر خوداظهاری دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها در راستای معرفی اموال مازاد تاکید کرد و گفت: پایبند نبودن مدیران به این مهم تخلف محسوب می‌شود.

استاندار قم تاکید کرد: طرح‌های نیمه تمام دستگاه‌های دولتی نیز مشخص شوند تا از این ظرفیت برای تکمیل آن‌ها استفاده شود.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، سرانه ، ورزش ، قم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: