کد خبر : ۱۹۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳ -23 July 2020
رژیم صهیونیستی از ترس واکنش احتمالی حزب‌الله لبنان به شهادت مبارز این حزب در جریان حمله موشکی اسرائیل به سوریه، آماده‌باش در مناطق مرزی را افزایش داده و مانور ارتش را لغو کرده است.
به گزارش «آزادی» ، نیر دفوری خبرنگار مسائل نظامی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که در حالی که مدت زیادی از حمله اسرائیل به دمشق نمی‌گذرد، نیرو‌های رژیم صهیونیستی سطح آماده باش خود را افزایش داده‌اند.

بر اساس این گزارش افزایش آماده‌باش نیرو‌های نظامی اقدامی غیر عادی به شمار می‌رود. همچنین رزمایش گسترده‌ای که قرار بود در مرز‌های شمالی و بخش غربی فرماندهی شمال برگزار شود نیز لغو شده است که به احتمال فراوان در نتیجه نگرانی رژیم صهیونیستی از واکنش احتمالی حزب الله به شهادت مجاهد این حزب است.

دفوری می‌افزاید که شهادت مجاهد حزب الله لبنان در حمله اسرائیل باعث ایجاد تنش در مرز‌های شمالی سرزمین‌های اشغالی شده است. به گفته این کارشناس صهیونیست در موارد گذشته هنگامی که حزب الله تهدیداتی را ضد اسرائیل مطرح کرده، به این تهدیدات عمل کرده است، مانند حادثه‌ای که در حمله موشک‌های ضد زره به سمت شهرک صهیونیست نشین آفیفیم ایجاد شد.

دفوری می‌افزاید که ارتش اسرائیل تصمیم گرفته مانور خود را برای جلوگیری از ایجاد تنش و کاهش خطرات اصطکاک نیرو‌ها در منطقه لغو کند.

در همین رابطه سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارتش به دنبال مکان مناسبی برای اجرای مانور خود است و احتمالا نظامیان اسرائیلی این مانور را طی روز‌های آینده انجام خواهد داد.

پس از اینکه حزب‌الله از شهادت «علی کامل محسن» یکی از نیرو‌های خود در تجاوز رژیم صهیونیستی به دمشق در دوشنبه شب هفته جاری خبر داد٬ رسانه‌های اسرائیل بلافاصله از ترس و نگرانی صهیونیست‌ها از واکنش حزب‌الله در مرز‌های لبنان و فلسطین اشغالی گفتند.

نکته قابل توجه در شهادت این نیروی مقاومت آن است که حزب‌الله در پی شهادت او دوبار بیانیه صادر کرد؛ در بیانیه اول آمده است که «علی محسن» برای انجام یک وظیفه جهادی به شهادت رسید. اما کمی بعد در بیانیه دوم حزب‌الله اعلام کرد که این جوان مقاومت در تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق شهید شده است. این بیانیه پیام روشنی برای مقامات اسرائیل بود مبنی بر اینکه حزب‌الله آماده پاسخ در مرز‌های شمالی است.
منبع: تسنیم
برچسب ها: آزادی ، لغو ، رزمایش ، اسرائیل
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: