کد خبر : ۱۸۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳ -22 July 2020
رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی، شرایط ثبت نام مبلغان و گروه‌های تبلیغی در حوزه‌های تخصصی را تبیین کرد.
به گزارش «آزادی» ، حجت الاسلام والمسلمین رحیمی رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی طی سخنانی گفت: تبلیغ به صورت تخصصی در هر موضوع، مخاطب و محیط خاص را یک امر مهم و ضروری برشمرد و اظهار کرد: تجربه ثابت کرده است که اگر متخصصان هر زمینه‌ای در موضوع مد نظر ورود کنند، می‌توانند به نتایج بهتری دست یابند.

وی گفت: در زمینه تبلیغ دین، چنانچه مبلّغی توانمندی علمی تخصصی را در کنار مهارت‌های تبلیغی داشته باشد، به مراتب در فعالیت خود موفق‌تر خواهد بود.

رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: این معاونت در شهریور ماه ۱۳۹۸ با هدف ارتقا جایگاه امر مقدس تبلیغ و هماهنگی، راهبری، نظارت و مدیریت فعالیت‌های تبلیغ تخصصی اداره کل تبلیغ تخصصی را تأسیس و توسط اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی شروع به جذب مبلّغ تخصصی و تشکیل گروه‌های تخصصی نموده است.

وی افزود: توانمندی علمی مبلّغ که با مدارک تحصیلات تخصصی و یا دوره و کارگاه و یا تدریس و پژوهش احراز می‌گردد، در کنار توانمندی مهارتی مرتبط با تبلیغ، از شرایط اختصاصی تشکیل پرونده تبلیغ تخصصی است و البته، سوابق فعالیت در حوزه تخصصی نیز در ساماندهی مبلغان نقش خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی اظهار کرد: موضوعاتی مانند اندیشه سیاسی اسلام (انقلاب اسلامی، ولایت‌فقیه)، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی (اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و …)، مقابله با ادیان و فرق انحرافی، سواد مصرف کالای فرهنگی و یا تبلیغ در محیط‌های خاص مانند: مدارس، مراکز درمانی و توان‌بخشی و یا تبلیغ برای مخاطب خاص مانند کودک و نوجوان، نابینایان، ناشنوایان و…، از اولویت‌های ثبت نام و تشکیل پرونده مبلّغ تخصصی است.

وی در خصوص نحوه تشکیل گروه‌های تبلیغ تخصصی گفت: گروه تبلیغ تخصصی متشکل از حداقل ۵ نفر مبلّغ تخصصی است که دارای پرونده تبلیغ تخصصی در یکی از حوزه‌های تخصصی (اعم از موضوع، محیط یا مخاطب خاص) بوده و با هدف فعالیت جمعی برای تأثیرگذاری دینی و تربیتی متناسب با موضوع مخاطب و محیط تبلیغی، فرایند تشکیل گروه را طی نموده باشند.

رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به چگونگی ثبت نام و تشکیل پرونده اشاره و تصریح کرد: جهت تسهیل در ثبت نام و تشکیل پرونده تبلیغ تخصصی سامانه‌ای راه‌اندازی شده است که مبلغان توانمند، تمامی اطلاعات و مدارک علمی، مهارتی و سوابق خود را در آن درج می‌نمایند تا پس از بررسی مدارک و اطلاعات درج شده بر اساس تخصص‌های درخواستی پذیرش گردند.

وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جزئیات تشکیل پرونده می‌توانند به صفحه فراخوان ثبت نام به نشانی http://roshd.balagh.ir/node/۴۴۰ مراجعه و یا جهت پیگیری روند ثبت نام خود از کد دستوری #۱۴۱۴۰۰*۶۶۵۵* استفاده کنند.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، شرایط ، ثبت نام ، تبلیغ
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: