کد خبر : ۱۸۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴ -13 July 2020
دبیر کمیته اجتماعی- انتظامی ستاد ملی کرونا:
دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستادملی کرونا درباره خبر کذب اعمال برخی محدودیت‌های تردد در سطح کشور درپی شیوع کرونا از سوی کمیته انتظامی ستادملی کرونا توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش «آزادی»، حسین قاسمی با تاکید بر کذب بودن خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اعمال برخی محدودیت‌های تردد در سطح کشور درپی شیوع کرونا از سوی کمیته انتظامی ستادملی کرونا گفت: خبری که در فضای مجازی دست به دست می‌شود در قالب طرح فاصله گذاری اجتماعی ۷ فروردین ماه سال جاری ابلاغ شد و از ۸ فروردین اجرایی و مصادیق ان نیز مربوط به همان زمان است و به ایام فعلی مربوط نیست.

وی افزود: مشخص نیست چه افرادی با چه نیتی دست به انتشار دوباره این خبر زده‌اند لذا آنچه که به عنوان خبر اعمال محدودیت‌ها در سطح شهر‌های کشور در فضای مجازی دست به دست می‌شود از اساس کذب است و مربوط به زمانی است که قرار بود طرح فاصله گذاری اجتماعی در فروردین ماه اجرایی شود.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستا دملی کرونا در پاسخ به سوالی درباره مصوبه جدید این کمیته نیز گفت: برای استان‌هایی که شهر‌های قرمز داشتند یکسری محدودیت‌ها از ۱۴ تیرماه ابلاغ و اجرایی شده است؛ مدت این محدودیت‌ها در مرحله اول یک هفته بوده که با درخواست استانداران برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

وی ادامه داد: عدم فعالیت باشگاه‌های ورزشی، استخرها، نمازجمعه، عدم برگزاری همایش و مراسم‌های مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، عدم فعالیت آموزشگاه ها، کتابخانه ها، مدارس شبانه روزی، دانشگاه ها، سینما، تئاتر، موزه و باغ موزه که محل تجمع و تراکم جمعیت می‌شوند در شهر‌های قرمز از مصادیق این مصوبه جدید بوده است که مشمول این محدودیت‌ها می‌شوند.
خبرهای مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار