کد خبر : ۱۸۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰ -09 July 2020
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که شهید سلیمانی موثرترین نیرو در برابر گسترش تروریسم و افراط‌گری خشن به ویژه داعش در منطقه و جهان بوده است، تصریح کرد: ترس رژیم آمریکا از مرام و آرمان شهید سلیمانی پس از شهادتش حتی بیشتر از دوره حیات آن قهرمان شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که شهید سلیمانی موثرترین نیرو در برابر گسترش تروریسم و افراط‌گری خشن به ویژه داعش در منطقه و جهان بوده است، تصریح کرد: ترس رژیم آمریکا از مرام و آرمان شهید سلیمانی پس از شهادتش حتی بیشتر از دوره حیات آن قهرمان شده است.

به گزارش «آزادی»، سیدعباس موسوی عصر پنجشنبه در واکنش به سخنان هجو و شرم‌آور اخیر برخی مقامات سابق و فعلی رژیم آمریکا درباره سپهبد شهید سلیمانی اظهار کرد: این که جنایتکاران حرفه‌ای درصدد توجیه جنایاتشان باشند تازگی ندارد، اما آن چه مایه تاسف مضاعف و نشان‌دهنده خوی استکباری آمریکا است نحوه واکنش گستاخانه آن‌ها به سازمان ملل و گزارشگر موضوعی است که بر اساس ماموریت رسمی خود، اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی را غیر قانونی دانسته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: شهید سلیمانی موثرترین نیرو در برابر گسترش تروریسم و افراط‌گری خشن به‌ویژه داعش در منطقه و جهان بوده و طبیعی است رژیمی که به اعتراف رییس‌جمهوری فعلی آن نقش اصلی در شکل‌گیری و گسترش جریان‌های وحشی تروریستی در غرب آسیا داشته است، حتی پس از ترور شهید سلیمانی و مرگ جسمانی وی نیز دست از کینه‌ورزی و بدگویی نسبت به وی برندارد. همه این‌ها نشان می‌دهد ترس رژیم آمریکا از مرام و آرمان شهید سلیمانی پس از شهادتش حتی بیشتر از دوره حیات آن قهرمان شده است.

موسوی در ادامه افزود: ترور این قهرمان ملی و مدافع صلح و امنیت منطقه ثابت کرد که داعش و تروریسم بخشی از بازی آمریکا برای چپاول منطقه بوده و ادعای این کشور در مبارزه با تروریسم کاملا پوچ و بی‌اساس است و بی‌جهت نبود که داعش اولین جشن گیرنده این ترور بود و البته رژیم صهیونیستی نیز تنها موجودیتی بود که ترور شهید سلیمانی را به قاتلان آن شهید تبریک گفت. در بزرگی شهید سلیمانی همین بس که شقی‌ترین افراد روی زمین و قانون‌شکن‌ترین رژیم‌های موجود دشمنان وی بودند.

موسوی افزود: آمریکا با نقض قواعد آمره و اصول بنیادین حقوق بین‌الملل و با نادیده گرفتن همه مبانی انسانی و اخلاقی، اقدام به ترور سپهبد سلیمانی و یارانش کرد؛ عملی که مصداق بارز تروریسم دولتی بوده و موجب مسئولیت محرز بین‌المللی آمریکاست. این اقدام آمریکا تنها نمونه دیگری از فهرست بلندبالای شرارت و دشمنی و کینه‌توزی آمریکا علیه ملت ایران است که از کودتای ۱۳۳۲ شروع شد، با تقویت حکومت خشن و سرکوبگر سلطنتی ادامه یافت، در قالب حمایت بی‌شائبه از صدام در جنگ تحمیلی پی گرفته شد، به کشتار ۳۰۰ مسافر هواپیمای ایرباس رسید و تاکنون به انحای مختلف از جمله اعمال تحریم‌های ظالمانه و تروریسم اقتصادی استمرار یافته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: از سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر انتظار می‌رود به مسئولیت خود برای رسیدگی و محکوم کردن چنین اقدامات خطرناکی که نقض صریح اصول حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد و حقوق بشر است عمل کرده و مانع از عادی شدن قلدرمآبی، بی‌قانونی و آدمکشی سازمان‌یافته توسط رژیم آمریکا شوند. جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای اجرای عدالت و احقاق حق خود و شهروندانش فروگذار نخواهد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار