کد خبر : ۱۸۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲ -06 July 2020
رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران از بستری ۶۲۳ بیمار کرونایی جدید در بخش‌های عادی و مراقبت ویژه بیمارستان‌های تهران خبر داد.
به گزارش «آزادی»، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابه با کرونای استان تهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۴ نفر از تهرانی‌ها با تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در بخش‌های عادی بیمارستانی بستری شده اند.

وی افزود: این در حالی است که ۸۹ نفر از بیماران هم با حال عمومی نامساعد در بخش‌های ویژه بیمارستانی پذیرش شده اند.

زالی گفت: از کل افرادی که با علائم ویروس کرونا به مراکز درمانی مراجعه کرده اند تنها ۸.۵ درصد نیاز به بستری داشته اند که این عدد نسبت به روز‌های گذشته افزایش داشته است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته علیرغم بستری ۶۲۳ نفر از تهرانی‌ها با تشخیص بیماری کرونا تنها ۴۲۰ نفر از بیماران بهبود یافته ترخیص شده اند.

وی با اشاره به این مطلب که این روز‌ها شاهد افزایش و تغییر الگوی ابتلا به بیماری کرونا در تهران هستیم گفت: هرچند تمام کادر درمانی و بهداشتی در تهران در آماده باش به سر می‌برند، اما ظرفیت پذیرش بیماران محدود است.

زالی ادامه داد: با هماهنگی با معاونین درمانی دانشگاه‌ها و معاون درمان وزارت بهداشت مقرر شده است تا در ظرفیت بیمارستان‌ها بهینه سازی شده و بتوانیم از ظرفیت سایر دستگاه‌ها نیز برای خدمت رسانی به بیماران کرونایی استفاده کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: