کد خبر : ۱۸۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳ -06 July 2020
وزیرکار از پیشنهاد مشترک با همکاری وزارت اقتصاد و دستور رییس‌جمهوری برای پرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تصویب این پیشنهاد گام موثری در جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برداشته شود.
به گزارش «آزادی»، محمد شریعتمداری در حاشیه وبینار بین‌المللی تجربه‌نگاری الگو‌های بهبود کسب و کار‌های تعاونی در کشور‌های مختلف در وزارت کار درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: پیشنهاد مشترکی را با همکاری وزارت اقتصاد و دستور رییس‌جمهوری برای پرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی در دستور کار داریم. یک ماه پیش رییس جمهوری دستور دادند وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون در این زمینه اقدام موثری انجام دهند و پیشنهاد آن به هیات وزیران ارسال شده است که امیدواریم با تصویب آن گامی در جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برداشته شود.

وی درباره احتمال افزایش مجدد دستمزد کارگران در نیمه دوم‌سال گفت: شورای عالی کار براساس قانون مکلف است سالیانه درباره دستمزد تصمیم گیری کند و این اقدام امسال انجام شده است و به صورت نیمه‌ای نیست. همواره در پایان سال درباره مزد تصمیم‌گیری می‌شود و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

شریعتمداری در عین حال درباره دستور رییس جمهوری برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا اظهار کرد: پرداخت تسهیلات به کسب و کار‌های آسیب دیده به این صورت بود که ابتدا باید کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا که به صورت مستقیم با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شدند و یا کسب و کار‌هایی که به طور طبیعی و قهری بعد از بروز ویروس مشکل‌دار شدند شناسایی شوند بنابراین در گام اول شناسایی رسته‌ها و مشاغل زیرمجموعه بود که با همکاری سازمان تامین اجتماعی انجام شد و تمام کد‌های کارگاهی در ۱۴ رسته مورد نظر با اطلاعاتی که از آن‌ها در تامین اجتماعی وجود داشت در اختیار شرکت‌های اپراتور در وزارت ارتباطات قرار گرفت.

به گفته وزیر کار، با دستور رییس جمهوری در ارسال پیامک‌ها تسریع شد به نحوی که امروز همه واجدان شرایط تسهیلات کرونا پیامک دریافت کرده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار